Game of Thrones'un 7. Sezonunun Tüyleri Diken Diken Eden Yeni Fragmanının İncelemesi

HBO'nun güzide dizisi Game of Thrones'un 16 Temmuz'da yayınlanacak olan 7. sezonunun yeni fragmanı yayınlandı.

fragmandan belli başlı detaylar:

--- spoiler ---

lannister - greyjoy işbirliği şimdilik yalan olmuş gözüküyor. enemies to the west derken greyjoy gemilerini görüyoruz.

enemies to the north dediğinde arya'yı görmemiz güzel bir nokta.

beklenildiği üzere danny dragonstone'da.

unsullied, lannister armalarının ve askerlerinin olduğu bir yere baskın yapıyor. casterly rock düşüyor olabilir.

brienne sonunda winterfell'e dönebilmiş.

littlefinger sansa üzerine oynamaya devam ediyor.

wall'un ötesine bir yolculuğun başlangıcını görüyoruz.

last best hope (against the white walkers) derken melissandre'yi görüyoruz. melissandre dragonstone'da sanırım. yüksek bir yerden gelenleri izliyor. bu sahne sanırım jon ve davos'un danny'den yardım istemek için dragonstone'a gittikleri sahne. burada melissandre'yle de buluşuyor olabilir. ama sızan görüntülerde melissandre hiç yoktu.

wall'un kuzeyinde bir kovalama sahnesi var bu sahne muhtemelen daha sonra görülen jon ve tormund'lu kaçış sahnesiyle bağlantılı. hardhome'a benzer bir bölüm gelebilir. bu sahnede kaçan kişilerin daha sonra dört bir taraftan sarıldığını da görüyoruz.

arya'nın kuzey'de bir yerlerde olduğunu görüyoruz (ya da kışın her yerde hissedilmeye başladığını)

littlefinger'ın mahzen gibi bir yerden birilerini izlediğini görüyoruz. burası muhtemelen winterfell'in altındaki cryptler. daha ilerleyen sahnelerde bu sahnenin devamı olabilecek bir sahne var. jon'la littlefinger arsında bir tartışma yaşanıyor. jon'un annesinin lyanna olduğunu öğrenmesi ve littlefinger'ın bunu zaten biliyor olmasıyla alakalı bir sahne olabilir. ya da tamamen alakasız littlefinger'ın o malum tavrıyla stark lordlarına, krallarına gönderme yaparak jon'un bastardlık damarına basmış olabilir. jon'un yüzünde öyle bir nefret var.

dothrakiler bir meydan muharebesinde. bu sahne de muhtemelen fragmanın sonundaki dothrakili, drogonlu sahneyle bağlantılı.

büyük bir yangının olduğu bir savaş sahnesi var. orası gemi gibi geldi bana. bir deniz savaşı var muhtemelen. akla ilk gelen greyjoylar. gemilerin yanıyor olması ejderhaların da orda olması demek olabilir. geçen sezon finalindekine benzer bir sahne göreceğiz gibi.

davos birilerine büyük savaşın ciddiyetini anlatıyor. bunun hemen arkasından danny ve tyrion'ı stannis'in karargahında görüyoruz. o beklenilen buluşma sahnesi herhalde bu.

mountain beyler de orda. zırhının önündeki şekil sanırım cersei'nin tacıyla aynı. bu şeklin lannister'larla bağlantısı nedir bilemiyorum. çünkü taçlar genelde aile simgeleri oluyor. mad king'inki alev şeklindeydi, robert'ınki geyik boynuzları şeklindeydi.

iki kişi yine mahzen gibi dar bir geçitten bir yerlere kaçıyor. davos ve jon gibi geldi bana ama emin değilim. castle black olabilir orası.

lannister unsullied savaşından birkaç sahne daha.

baya ilerlemiş bir grayscale vakası olan bir sol el görüyoruz. jorah mormont. sanki kapalı bir yerden uzanıyor gibi. bir yere kapatmışlar mı acaba diye düşündüm. old town'da sam ile buluşacak söylentileri doğru olabilir.

iki sevişme sahnesi. gray worm ve missandei. ellaria sand ile başka bir kadın. yara muhtemelen. greyjoy martell yakınlaşması ikisinin de danny'nin müttefiki olmasının doğal sonucu.

lannister aslanının devrildiğini görüyoruz. lannisterlar düşüyor herhalde.

daha önce bahsettiğim deniz savaşında birileri suya düşüyor ve su üstünde ejderha ateşini görüyoruz. danny vs euron savaşı bu herhalde. euron'un dragonbinder'ı var mı yok mu görürüz bu sahnede. ejderhaları çalacak vs söylentileri var. bunlar belki kitapta olabilir ama dizide zor gibi geldi bana.

--- spoiler ---