Game of Thrones'un Heyecanlandıran 8. Sezon Fragmanının İncelemesi

Game of Thrones'un 14 Nisan 2019'da yayınlanacak olan final sezonunun fragmanı yayınlandı. İşte o fragman ve incelemesi.

Game of Thrones - 8. Sezon Fragmanı

Fragman incelemesi

ilk sahne arya ile başlıyor. savaşmış, yaralanmış ve çokça korkmuş. arya'nın yüzünü en son böyle gördüğümüz sezon 2. sezondu sanırım. sonra tam bir "badass" oluşuna şahit olmuştuk. birisinden kaçıyor. büyük ihtimal ölülerden. kaçtığı yer ise winterfell'in mahzen mezarları olabilir. peki oradan bir kaçış veya bilinmedik bir çıkış var mı? bu koşuşturma arya'nın ölümüyle sonlanabilir mi? çünkü arya'nın sesinden şunu duyuyoruz: "ölümü biliyorum! birçok yüzü vardır!"


ara sahnelerde davos seaworth ve lord varys'i görüyoruz. davos, winterfell surlarında savaşı beklerken, varys ise mahzen mezarlarda savaşamayanlarla birlikte kaçınılmaz sonu bekliyor. ancak şöyle bir çelişki var: winterfell kaybedilecek. peki buradan bu insanlar nasıl kurtulacak? yoksa kurtulamayacaklar mı?


ve sonra altın mürettebat gemilerini görüyoruz, greyjoy gemileriyle birlikte. bu olayın zaten 7. sezondan olacağını biliyoruz. sonra red keep ve cersei lannister'ı görüyoruz ve yüzü gülüyor. sanırım gemilerin geldiğini görüyor.


ve sonraki sahne lekesizler ordusu jon snow ve daenerys targaryen'ı görüyoruz. ordularıyla birlikte winterfell'e geliyorlar. ejderhalar uçuyor ve jon snow'un sesinden şunu duyuyoruz: 
"geliyor!" zaten bunu ned stark 1. sezondan beri söylüyor.  ve devam ediyor: "düşmanımız yorulmaz, durmaz ve hissetmez."


bence en çarpıcı sahneler buradan sonra başlıyor. jaime lannister'ı savaşırken görüyoruz. tahmin ediyorum winterfell'e ulaşmış ve jon snow ile beraber savaşıyorlar. ve sonra cersei lannister büyük salonda yalnız ve delirmiş bir şekilde ekrana geliyor. sanırım sarayın sessizliği ve kaybetme korkusu onu deliliğe sürüklemiş. ve jaime lannister diyor ki: "ben yaşayanlar için savaşmaya söz verdim. ve bu sözü tutmaya niyetliyim." 1. sezondan beri kötü adam olarak lanse edilen jaime lannister sonunda iyilerin tarafına geçti diyebiliriz. ancak kime göre iyiler?


dizi tarihinin vadedilen en büyük savaş sahnelerinden birkaç parça gösteriliyor ve jon snow ile daenerys targaryen ejderhalara doğru yürüyorlar. sanırım ikisi birlikte ejderhalara binip onları uçuracaklar. ve savaşın kaderini birlikte değiştirecekler.


ve son sahne. gergin ve sessiz bekleyişi ölü bir atın ayak sesleri bozuyor. sanırım winterfell savaşında tahmin ettiğimizden çok daha büyük bir kıyım olacak.

Tam Bir Fiyat Performans Ürünü Olan Huawei P Smart 2019'un İncelemesi

Game of Thrones'ta Bugüne Kadar Yapılmış En Karizmatik Hareketler