Gandalf'ın Balrog ile Savaşırken Üstüne Düştüğü Göl, Neden Ona Beton Etkisi Yapmadı?

Tolkien fanları kızabilir ancak seriyi hatmetmemiş kişilerin aklına doğal olarak bu soru gelmiştir: Gandalf Khazad-Dum köprüsünden göle düşünce su neden beton etkisi yapmadı ona? Bu eğlenceli sorunun net bir cevabı var.
Gandalf'ın Balrog ile Savaşırken Üstüne Düştüğü Göl, Neden Ona Beton Etkisi Yapmadı?

Gandalf tam olarak nereye, ne kadar süre boyunca düştü?

Cücelerin büyük yeraltı şehri Khazad-dûm'daki köprü üstünde savaşırken, yaklaşık 69 saniye boyunca düşerek yeraltı gölüne çarptı.

Açıklayalım

gandalf bir ainur'dur. eru onları yarattıktan sonra arda'ya girmeye karar veren ilahi ruhlardan biridir. ara sıra ölümlü bir biçim alabilirler ve bu süre içinde aldıkları biçimin tüm duygularını, ayartmalarını ve kırılganlıklarını yaşarlar. bu formun yok edilmesi üzerine ruhları zarar görmeden kalır. genellikle bu durumda, en azından hemen değil, yeni bir form alma yeteneği verilmez.

uzun bir yoldan suya düştü; sadece su ile çarpışma normalde birini öldürmek için yeterlidir. yakıldı ve savaşmaya devam etti; balrog'la suda boğulmadan savaştı; tünellerden ve birkaç bin fit yüksekliğindeki bir merdivenden yukarı kovaladı. sonra tekrar savaştı, gök gürültüsü, şimşek ve büyük bir buhar yarattı ve sonunda onu dağdan aşağı itti. ve sonra öldü. ama onun ölümsüz ruhu, muhtemelen eru ılúvatar'ın kendisi tarafından reenkarne edildi ve güçlendirildi.