Gittiği Çöl Gezisinde Bozulan Arabasını Motosiklete Çevirerek Yaratıcılık Konuşturan Adam: Emile Larey

Bundan 23 yıl önce Sahra Çölü'nü gezmeye niyetlenen elektrikçi Emile Larey, arabası bozulunca tüm yaratıcılığını bir anda kullanarak bozulan arabasının parçalarından bir motosiklet yapmış.
 Gittiği Çöl Gezisinde Bozulan Arabasını Motosiklete Çevirerek Yaratıcılık Konuşturan Adam: Emile Larey

elektrikçi olup citroen 2cv model arabasıyla sahra çölü'nün fas tarafından geçmek için yola çıkmış adam.

arabası bozulunca ise çölün ortasında kalmış. can derdi her şeyin başında geldiğinden sanıyorum bizim elektrikçi bir anda mühendise dönüşerek bozulan aracının parçalarını kullanarak bir motosiklet yapmış.


arabanın gövdesini çıkarıp kumlardan korunmuş hem de yiyecek içeceğini burada saklamış. sonra kalan parçalardan da motosiklet benzeri bir şey yaparak ayağını tekrar yerden kesebilmiş. gövdesini dolap ve kalkan olarak kullanırken arka tamponu da koltuk olarak kullanmış.


neyse tıngır mıngır ilerleyebilmiş emile, son şişe suyu kalana dek devam etmiş yolculuk. neyse ki 1 günün sonunda fas polisi kendisini kurtarmayı başarmış.

arabadan daha çok faydalanmış gibi göründü nedense. hem 1 gün kaybolmuş sadece. olsun yine de aksiyon olmuş. hala da saklarmış bu motoru.

kaynak

1993 yılında citroen 2cv aracıyla kuzey afrika çöllerini geçmek isterken bozulan aracını çölün ortasında 12 günde motosiklete çeviren gerçek hayat tony starkı

şöyle adamlar varken kendime mühendis diyesim gelmiyor.

Kaynak: dailymail.co.uk

ingilizce hikaye şeysi