Grip Nasıl Daha Hızlı Bir Şekilde Geçer?

Grip tedavisi nasıldır? Grip nasıl geçer? Gripten kurtulma yolları nedir?
Grip Nasıl Daha Hızlı Bir Şekilde Geçer?
iStock

öncelikle grip olduğundan emin olun: viral bir rahatsızlıkla bakteriyel rahatsızlığın tedavisi farklıdır

viral: burun boğaz iflas iken sıcak içecekler (çorba, hele mide de bozuksa tavuk suyuna çorba gibi tok tutacak ya da mide rahatsa baharatlı çorbalar, adaçayı, papatya, tarçın. ekinezya kış çayı harmanları çok dandik olabiliyor)/uyku, c vitamini, bolca terledikten sonra üzerine duş, antibiyotik yok. açılmaya başlayınca iyi giyinip soğuk havada gezmece.

bakteriyel: istirahat, ılık hatta serin içecekler, sıcaktan kaçının. çorba iyidir, ama önceki cümle önemli. çabuk iyileşmek gerekiyorsa doktordan antibiyotik talep edin ve rapor alın.

ikisinde de açılmaya başlayınca mutlaka kalp atımını ve nefes alımını hızlandıracak işler yapın, balgam atma süreci hızlansın (onları yutmuyoruz, tükürüyoruz, hijyen hassasiyetimiz de bir seviye daha artıyor). öksürük içinde kalacak olursanız da su içip istirahate devam.


kesin çözüm: zencefil

nasıl ve ne şekilde tüketebiliyorsanız o şekilde, ne kadar fazla tüketebiliyorsanız o kadar fazla tüketiyorsunuz. ancak en etkilisi toz zencefili kaynar suyla karıştırarak içmektir.

bunun yanı sıra limon, portakal ve mandalinayı da bolca tüketmekte de oldukça fayda var.

evvelki kış h3n2 tarafından yere yapıştırılmış bir kişiyi zencefil ile 1 günde ayağa kaldırmışlığım vardır. günün sonunda ilgili kişi artık kendisine zencefil vermemem için yalvarıyordu; ancak ertesi gün hiçbir şeyi kalmamıştı.

üst solunum yolları enfeksiyonlarında uyguladığım, tavsiye ettiğim ve faydasını gördüğüm doğal yöntem

saat başı tuzlu su ile gargara yapıp tükürün. kullanılan ilaçlardaki gibi kimyasal içerik yok. yan etki yok. ilaçsız atlatıyorum bir iki günde

spor 

ne zaman hasta olsam halim olmasa bile spor yapıp ter atmaya çalışırım. sonra ılık duş ve güzel bir uyku. bu süreçte soğuk almamaya dikkat etmeli tabii ki.

Grip Aşısının İşe Yararlılığıyla İlgili Tereddütleri Olanların İçini Rahatlatacak Bilgiler