Her Moda Uygun Güzellikte Hazırlanmış, Takip Edilesi Spotify Listeleri

Aynı tarz şarkıları dinlemekten sıkılan bünyeler için biraz farklılık diyerek takip edilesi Spotify listelerini sıraladık.
Her Moda Uygun Güzellikte Hazırlanmış, Takip Edilesi Spotify Listeleri
iStock

sound of whiskey

genellikle yalnızken mumları yakıp viski diklerken dinlemek için yaptığım liste. genelde karanlık ve tribal şarkılarla eski sevgilileri özlemek ile hayata karşı inceden kuğulluk kazanma, şöyle derin bir nefes alma duyguları arasında götürüp getirme potansiyeli yüksektir efenim. sarhoşken dinleyiniz.


night driving


uuuuu

romantizmle erotizmin arasındaki ince çizgide dans edilen o anda fonda çalacak olan.


sleeping loop

uykuya yaklaşırken içinizi huzurla dolduracak olan.


run while you can

koşu bandında en az 100 kalori daha yaktıracak şarkılar.

çalışırken dinlenecek popüler şarkılar

sevişirken dinlenecek şarkılar


90s youth / 90s / 90lar

(212 şarkı, 14 saat 12 dakika oynatma süresi)

bu playlist en sevdiğim ve en çok şarkı barındıran playlist'lerim arasında. içerisinde türkçe şarkı yer almıyor, türkçe şarkılar için ayrı bir playlist'im var. britney spears'tan dünya kupası müziklerine, zeyna'nın jeneriğinden heidi'ye 90'larda güzel olan ne varsa koydum. şu an keşfettiğim, 90'larda çıkmış ve dönemin ruhunu çok güzel yaşatan şarkıları da ekliyorum. son olarak playlist'te 2004 yılına kadar şarkılar da bulunmakta. çünkü playlist'in adı 90'lar gençliği. yani 90 doğumlu bir insan olarak ortaokul dönemim de nostaljik olduğundan çok olmasa da o döneme ait belli başlı şarkıları da ekliyorum.

teknoney / cyberpunk

(37 şarkı, 2 saat 39 dakika oynatma süresi)

en çok dinlediğim playlist olabilir. futurism, bilim, teknoloji ile içli dışlı iseniz ve/veya cyberpunk (distopik gelecek) evrenlerine ve kültürüne bayılıyorsanız harika şarkılar bulacaksınız bu playlist'te. eğer saydıklarımla ilginiz yoksa fakat gece araba kullanıyor veya kullanmayı seviyorsanız yine bu playlist çok hoşunuza gidecek. şarkı sayısının az olmasının sebebi kalifiye eserlerin çok çıkmıyor olması. 200 şarkı dinliyorsam 15 tanesini falan ekleyebiliyorum playlist'e. hali hazırda spotify'da bulunan çöplük playlistler gibi olsun istemiyorum.

guilty pleasure

(183 şarkı, 11 saat 15 dakika oynatma süresi)

adı üzerinde utançla zevk alarak dinlediğim şarkıları barındırıyordu ilk başta. sonradan sevdiğim pop şarkılarını da oraya koymaya başladım. bir nevi pop playlist'i. türkçe şarkı bulunmuyor içinde. arada garip isimlere rastlayabilirsiniz, şarkıları güzelse kim olduğuna bakmadan koyuyorum playlist'e. tabii yıllara yayılan bir geçmişi olduğundan birkaç sene önceki popüler şarkılar da var.

turkish / en iyi türkçe

(191 şarkı, 12 saat 32 dakika oynatma süresi)

"ben çok türkçe dinlemiyorum yha" diye düşünürken doldurmaya başlayıp, garip bir şekilde 191 şarkıya kadar ulaştım. bu playlist'te her döneme ait en güzel türkçe şarkılar var. özellikle 90'lara ait oldukça fazla şarkı var. arada abuk sabuk keko şarkılar da var, yemeyelim birbirimizi hepimiz arada dinliyoruz o şarkıları. bir de yurt dışında yaşadığımdan bünye az dozda da olsa ihtiyaç duyuyor. şarkıları eklerkenki düşüncem genelde ben bu şarkıyı yabancı birine dinletsem düşünceleri ne olur, türkiye hakkındaki önyargıları kırılır mı oluyor. öyle dolduruyorum listeyi. yenilerden hoşuma gidenler olursa ekliyorum. güncellenen bir liste yani.

metal

(95 şarkı, 8 saat 17 dakika oynatma süresi)

yine en çok dinlediğim, adeta abuse ettiğim playlist'lerden. tüm lise hayatı metal dinleyerek geçiren bir suser olarak listenin kısırlığı oldukça rahatsız edici. fakat zamanla yeni şarkılar ekliyorum merak etmeyiniz. trash metalden nefret ettiğim için metallica'nın birkaç şarkısı dışında trash'e ait herhangi bir örnek yok. daha çok melodisi güçlü şarkılara yer veriyorum çünkü bence gerçek metal o. gerçek metal için ne derler? abd'den değil kuzey'den çıkar derler.

g.a.z / epic trailer music / fragman müziği

(21 şarkı, 1 saat 13 dakika oynatma süresi)

"nee 21 şarkı mı" dediğinizi duyar gibiyim. maalesef öyle. açıkçası bu playlist'i dinleyerek 10 saatte yapacağınız işi 10 dakikada yapacağınız icin, 1 saat 13 dakikalık oynatma süresinin üzerine çıkmayı düşünmedim.

hood / rap / heavy beats

(39 şarkı, 2 saat 41 dakika oynatma süresi)

bu playlist'te rap'in hasını bulabilirsiniz. bir de bu playlist'te eminem yok. eminem en sevdiğim rapçi fakat yaptığı müzik bu playlist'in havasına pek uymuyor. biraz ghetto bir liste. sık güncellediğim listelerden biri, özellikle son dönemde oldukça eğildim üzerine. anlamsız auto-tune rap'ten nefret ediyorum, bu sebeple playlist'te anlamsız auto-tune rap yok, anlamlı bir iki tane var.

üç yüz beş yüz

(183 şarkı, 13 saat 2 dakika oynatma süresi)

artık pop mu elektronik mi birbirine karışan edm türünü barındırıyor. bir ara playlist'i homojen hale getireceğim fakat şu an için arada chill house vb. de var.

yer dövdüren

(27 şarkı, 1 saat 58 dakika oynatma süresi)

bu playlist, yerinde duramayan insanları yormak üzerine kurulu bir hardstyle playlist'i. hardstyle türünü tanımlamak gerekirse, inşaatta 4 dakika olarak tanımlayabiliriz. kalın sesli kalfalar, vurulan çekiçler, çalışan iş makinaları, üstsüz kaslı erkekler. şu an çok az şarkı var fakat sevdiğim bir tür olduğu için zamanla 100 şarkıyı çok rahat bulacaktır.

classical approach 

(48 şarkı, 3 saat 28 dakika oynatma süresi)

klasik müzik severleri veya klasik müziğe ısınmak isteyenleri hedefliyor. belli periyotlarla güncellediğim bu playlist'te modern şarkıların klasik rendişınları da bulunmakta. tabii her garage band açıp keman sesi çıkaranı koymuyorum playlist'e, rahat olun. cover'ların çoğu londra senfoni'ye ait.

oldies / eskiler

(97 şarkı, 5 saat 33 dakika oynatma süresi)

adı üstünde, eski şarkıları barındırıyor. bir ara daha homojen bir yapıya kavuşturacağım. 80'ler bulunmamakta playlistte, 50-70 arası gibi bir şey. ama dediğim gibi homojenleşecek. içerisinde yerli şarkı yok.

rasim ozan kütahyalı 

(54 şarkı, 3 saat 48 dakika oynatma süresi)

rok isimli playlist'imde rock türünden şarkılara ulaşabilirsiniz. kendisiyle çok ilgilenemiyorum. şu an 54 şarkı var, bir süre o şekilde kalacak kendisi.

tokyo drift

(13 şarkı, 47 dakika oynatma süresi)

playlist'imde uzak doğu'ya yer verdim. japon ve güney koreli kişiler yer almakta. çinliler yok, çünkü çinlileri sevmem. çok az şarkı var, bir süre bu şekilde kalacak.

kırismıs 

(20 şarkı, 50 dakika oynatma süresi)

içleri ısıtan yeni yıl şarkılarını barındıran playlist.

bazısı kenarda kalmış, bazısı şimdiden klasik olmuş çok kaliteli pop ve r&b playlisti

bu listeden random 12-13 şarkı alsa biri albüm yapılsa "pop müziğin şanını kurtardı" diye headline'lar çıkardı hakkında.