Hitler'e Tutkunluk Derecesinde Hayran Olan İngiliz Aristokrat: Unity Mitford

Adolf Hitler'e tapma derecesinde tutkun bir İngiliz kadın olan Unity Mitford'ın hikayesi.
Hitler'e Tutkunluk Derecesinde Hayran Olan İngiliz Aristokrat: Unity Mitford

tutkunluk derecesinde hitler hayranı bir ingiliz olan bu kadının tam adı unity valkyrie mitford. ingiliz aristokratı olan mitford ailesine mensup, kız kardeşi diana'nın kocası oswald mosley'nin lideri olduğu ingiliz faşistleri birliği üyesi aynı zamanda. ingiliz faşistleri birliği'nin (british union of fascists) delegasyonunda yer alarak 1933'de hitler'i ilk defa göreceği nuremberg rally için almanya'ya gitmiştir.

hitler'e tapma derecesinde ona tutkun bir kadındır. hitler ile karşılaşabilmek için her gün hitler'in yemek yediği osteria bavaria restoranına gitmiştir. daha sonra hitler'in tam bir aryan olarak da tanımlayacağı bu ingiliz kadın führer'in dikkatini çekmeyi başarır ve hitler onu masasına davet ederek alman usülü yapmadan unity'nin hesabını da öder.

sonraları hitler'in yakın arkadaşı julius streicher ile hesselberg'de katıldığı nazi gençliği festivalinde yahudi karşıtı bir konuşma yaparak hitler tarafından altın bir svastika nişanı ile ödüllendirilir. hitler, unity'nin almanya'da kalması için yahudi bir ailenin evini tahsis eder. anlatılan bir hikayeden ibaret midir, bilemem fakat unity, hitler'in kendisine armağan ettiği evde dekorasyon planları yaparken bu zavallı yahudi ailenin mutfakta ağlaştığı söylenir.

unity ve adolf hitler arasındaki yakınlık, hitler'in eşi eva braun'un da gözünden kaçmamıştır ve hatta hitler'in dikkatini çekebilmek için intihar girişiminde bulunmuştur. unity'nin hitler serüveni ise almanya ve ingiltere arasındaki savaşla son bulmuş; unity, kafasına dayadığı silahı ateşleyerek intihara teşebbüs etmiştir. daha sonra ingilitere'ye dönen unity, kafasındaki merminin yol açacağı menenjit nedeni ile ölecektir.

unity ile ilgili en magazinel bilgi ise hitler'den hamile olduğu ve gizli bir şekilde bu çocuğu dünyaya getirdiğidir.