Horlama Neden Olur ve Nasıl Geçer?

Horlama nedir? İnsan neden horlar? Horlamaya ne iyi gelir? Horlama tedavisi nasıl olur? Bunlar gibi pek çok sorunun cevabı içeriğimizde.
Horlama Neden Olur ve Nasıl Geçer?
iStock

özellikle fazla kiloların etkisiyle sarkan yumuşak damağın ve türk halkının %70'inin muzdarip olduğu (ama farkında olmadığı) burun kemiği eğriliği sorununun, burundan nefes alırken yarattığı vakum etkisiyle küçük dilin pabuç kadar uzatması sonucu, nefes yolunun bu yumuşak damak ve kocaman küçük dil tarafından özellikle sırt üstü yatarken tıkanması sonucu oluşan durumdur horlamak.


çaresi horlamayı önleyen yastık falan değildir ki son derece rahatsız, insanın kulağını acıtan ve kafasının şeklini alan bir üründür kendisi. çaresi küçük dil ve yumuşak damağın lazer ile küçültülmesi ve gerilmesi (çok acı verdiği söylendi ondan yaptırmadım) veya (ki en güzeli) yeni uygulanmaya başlayan diş çektirmekten farkı olmayan ayak üstü yapılan br operasyon olan radyo frekansı tedavisidir.


radyo dalgaları ile mikrodalga fırın tekniği ile yumuşak damak gerilir, küçük dil ufaltılır ve horlama bir nebze olsun engellenir.

İnsan Neden Osurur?