House of the Dragon'un Game of Thrones ile Aynı Tadı Vermemesinin Sebepleri

House of the Dragon iyi hoş da bir Game of Thrones değil... Neden?
House of the Dragon'un Game of Thrones ile Aynı Tadı Vermemesinin Sebepleri

house of the dragon'un game of thrones'tan üç büyük eksiği var, o yüzden aynı havayı vermiyor

1. racon çeşitliliği yok. "benim ejderham senin ejderhanı döver" raconu var ya da herkes birden kılıç çekiyor. tyrion'ın temsil ettiği "kalem kılıçtan keskindir" ya da ned'in temsil ettiği "onurlu insan" raconu yok dizide. yani racon kestiklerinde hep bir fiziksel güç altmetni oluyor diyalogların. bu yüzden karakterlerle özdeşleşmekte sorun yaşayabiliyoruz.

2. varys, serçeparmak ya da kızıl kadın gibi 3d satranç oynayan, gizemli karakterler yok. onlara en yakın karakter larys strong ama o da her çözümü birilerini öldürmekte vs buluyor. o yüzden pek gizemli bir tip değil. ayrıca denk bir rakibi de yok

3. dizi sadece westeros'la ve soylularla sınırlı. özgür şehirleri, essos'u, mistik güçleri vs pek göremiyoruz. avam tabakasını da bilmiyoruz. game of thrones'ta arya, jaime, jon snow gibi karakterler sayesinde halkın nabzını da yokluyorduk o evrendeki.

dizideki karakterler game of thrones'u izleyip de benzeri bir simulasyona atılmış, bir survivor realite programında gibiler daha çok.

dizinin ateş ve kan'dan uyarlama olduğunu biliyorum, kitabı okudum. ama okuyanlar bilecektir, bu hikaye kısaca ve özetle anlatılıyor kitapta. diyalog vs de yok pek. kitap da zaten westeros soylularının, targaryen'ların tarihi. bu yüzden yazmış olduğum 3 konuda eksik olması da normal geliyor

yine de severek takip ediyorum. 2. sezonun da ilk bölümü kitabı okuyanlar için gayet tahmin edilebilirdi. diyaloglardaki detaylara dikkat edenler de sezon sonunun nasıl olacağını da tahmin ederler bence.

2. sezon sonu için benim tahminim:

--- spoiler ---

harrenhal kapışması
--- spoiler ---