How I Met Your Mother'ın Gerçek Olması İmkansız Tek Karakteri: Marshall Eriksen

Hepimiz Marshall gibi bir sevgilimiz veya arkadaşımız olmasını istedik, itiraf edelim. İşte kendisinin klasikleşen özellikleri.
How I Met Your Mother'ın Gerçek Olması İmkansız Tek Karakteri: Marshall Eriksen


marshall, how i met your mother karakterleri arasında açık ara farkla en orijinal, en tatlı ve maalesef gerçek olamayacak kadar karakterli olandır

lily'nin, hangisi önce ölecek olursa diğerinin okuması için bir mektup bırakması beklentisinde olduğunu öğrendiğinde hemen bir şeyler yazmalıyım lily mektupsuz kalmasın diye telaşlanması ve barney ve ted'in "evet, yazana kadar ölmezsen lily mektupsuz kalmaz", "ama yazmadan ölmeyeceğini biliyoruz zaten", "tanrıya meydan okuyorum ki bu sağlıklı genç adam mektubunu yazmadan ölmeyecek" tarzı cümleler kurduğunda deli gibi korkması...

lily'nin yazdığı mektubu merak edip hemen okuması ve banka şifrelerinden ve dergi aboneliğini iptal etme uyarısından başka bir şey bulamayıp sinir olması, çünkü kendisinin duygu dolu edebi bir mektup yazmış olması, bunun için lily'yle tartışıp kapıyı çarparak gitmeye yönelmesi ve lily'nin "aa evlendikten sonraki ilk kavgamız" dediğinde anlık bir mod değişimi ile gülümseyip lily'ye sarılması ve 1 saniye sonra eski sinirli moda dönüp kapıyı çarpması, bu mod değişiminin inanılmaz doğal olması...

barney'yi herkese kötüleyip kısmetini kapatan kızı bulmak için kurdukları oyunda barda her şey normalmiş gibi zaman geçiriyor havası vermeleri gerektiği halde bunu başaramadıkları için "tamam, burada konuşuyor olmamız gerekir... kelimeler.. kelimeler... kelimeler... tanrım hiç bu kadar zor olmazdı!" demesi ve sadık olması ile dikkat çeker.

aldatmaz

himym'ın bir bölümünde marshall, hayalinde biriyle sevişmeyi düşünürken önce lily'nin hasta olup öldüğünü görüyor, aradan birkaç sene geçtikten sonra cennetteki lily'den özür dileyip ondan sonra başka bir kızla sevişmeye başlıyordu. hayalinde bile lily'yi aldatamayan, dünyanın en karakterli karakteridir.

tokat atmanın inanılmaz yakıştığı adamdır

bir insana tokat atmak ancak bu kadar yakışabilir.

tatlı korkuları da mevcut

hayranı olduğu loch ness monster'ın yanı sıra ufolar, vampirler ve hayaletler gibi bilumum paranormal olaylara inanan saftorik ve bir o kadar da sempatik elemandır marshall. iki metreye yakın boyu olmasına rağmen bacağı boyundaki lily'nin kendisini çekip çevirmesinden zevk almaktadır. zaman zaman barney'nin uçuk esprilerine grubun haberi olmadan gülebilmektedir. bağlı olduğu değerlere olan hassasiyetini ise pontiac fiero'su ile vedalaşırken açık seçik bir şekilde gösterebilmiştir.


zeytinci

aslında zeytin sevmesine rağmen lily'ye hoş görüneyim diyerekten sevmediğini söylemiştir zamanın birinde. bu olaydan sonra "zeytin teorisi" adlı teorisi ortaya çıkmıştır. bu teoriye göre, uyumlu bir çiftte kişilerden biri zeytin seviyorsa, diğeri sevmemelidir. 

çocuk gibi adam fakat her kadının isteyeceği türden bir sevgili

hem iri, hem duyarlı, kucağınızda ağlayıp, kucağında ağlanacak türden. pek eğlenceli bir dizi karakteri.


hamburger tarifi efsanedir

inanılmaz içten bir şekilde yaptığı hamburger betimiyle gülmekten gözümden yaş getirten, how i met your mother'daki favorimdir eriksen.

marshall: just a burger? just a burger. robin, it's so much more than "just a burger." i mean... that first bite... oh, what heaven that first bite is. the bun, like a sesame freckled breast of an angel, resting gently on the ketchup and mustard below, flavors mingling in a seductive pas de deux. and then... a pickle! the most playful little pickle! then a slice of tomato, a leaf of lettuce and a... a patty of ground beef so exquisite, swirling in your mouth, breaking apart, and combining again in a fugue of sweets and savor so delightful. this is no mere sandwich of grilled meat and toasted bread, robin. this is god, speaking to us in food.


star wars sever

müstakbel çocuklarının isimleri luke ve leia olan, how ı met your mother'ın sevimli tosunudur eriksen. düğün akşamı lily ile dans ederken, soyadını skywalker olarak kullanabileceğini de belirtmiştir.

çılgınlıkları da yok değil

çıplak haldeyken araba almak uğruna kahve taşıyan, lily ile tartıştıklarında çılgın maymun seksi yaparak sakinleşen, ayrıca sapına kadar da minnesotalı olan how i met your mother insanı. sıçmak için otel odası kiralaması da ziyadesiyle yarmıştır beni.


marshall'ın şanslı olduğu gerçeğini kimse inkar edemez

ayrıca kendisine sırılsıklam aşık, onu terk edip bir yabancıyla evlenmemiş, aynı evde yaşadığı, daha sonradan evlendiği, cinselliği tabu olarak görmeyen, arka arkaya 4 gün sevişmeyi onaylayan, minyon ve güzel bir sevgilisi, okuduğu hukuk gibi kaliteli ve saygın bir bölümü, bölümü bitirdikten sonra iyi kazandıran bir işi, favori mekanda buluştuğu ve neredeyse zihnini okuyabilecek derecede kendisini anlayan vefalı dostları vardır. 

bir marshall' ın hayatına bir de kendi hayatınıza bakar, aradaki can sıkıcı bazı farkları görür ve bir süre, her ne kadar diziyi sevseniz de, bu farklardan ötürü sinirinizin bozulmaması adına diziyi izlemeye süresiz ara verirsiniz. aynı şeyler friends için de geçerlidir. bazı diziler ne kadar günün büyük bölümü birlikte geçirilen arkadaşlık, karşılıklı aşk, başarılı işlere sahip ve cinselliği tabu olarak görmeyen konu ve karakterlere sahipse o kadar moral bozucu, gerçeğe aykırı gelebilir. böyle durumlarda bir süre boyunca izlememek izlemekten daha iyi gelecektir.

Ted ve Robin Aşkının Var Olmadığını İddia Eden Bir How I Met Your Mother Eleştirisi