İşsizken Boş Durmayayım Diyenler İçin İnternetten Akılcı Para Kazanma Yöntemleri

İnternetten kazanılan para genelde bir insanı tamamen ihya etmiyor ancak boş vakti değerlendirmek için ideal bir şekilde düşünülebilir.

1) yandex toloka

bir üyelik oluşturuyorsunuz ve günlük verilen görevler karşısında 0.1 $ ve 0.5 $ arası miktarları kazanıyorsunuz. başarılı görevler için miktar artıyor ve daha fazla kazanabiliyorsunuz. titiz ve iyi çalışmalısınız. görevlerin ortalama süresi 5 dakikadır.

2) blog yazarak para kazanmak

yazılarınızla beraber düzen çerçevesinde bir blogger hesabı oluşturabilir, duygularınızı ve düşüncelerinizi paraya çevirebilirsiniz. 6 ay içeresinde yazdıklarınız takibe alınır ve reklam almanız için en az 60 yazı yazmanız lazım daha sonra sizlere gelecek mail ile birlikte blogunuza reklam alabilirsiniz.

3) youtube kanalı açmak

özgün içerikler yaratarak yeteneğinizi videoya dökebilir, on bin izlenme sayısı ve bin aboneye ulaştığınız an para kazanmaya başlayabilirsiniz. tıklanma sayısı ve reklam gelirleri ile birlikte ciddi bir para kazanabilirsiniz.

4) bitcoin kazanmak

freebitco.in gibi çeşitli saat başı sizlere satoshi veren sitelere üye olarak oralara girebilir ve bu coinleri toplam 40 bin satoshi olduğu an cüzdanınıza aktarabilirsiniz.

5) online anket doldurarak para kazanmak

anket şirketleri aylık 50 lira gibi bir ücret tahsis etmektedir. eğer siz birçok firma ile anlaşıp görevleri layıkıyla yerine getirirseniz iyi bir cep harçlığı çıkarabilirsiniz.

6) makale yazmak

birçok forum sitesi makale yazan editör arar fakat buna siz de dahil olabilirsiniz. iyi bir makale yazabilirim diyorsanız bin kelime için 150 lira gibi bir rakam alabilirsiniz. türkiye'de durum biraz kötü. bin kelime için 30-40 lira arası para ödenmekte.

7) osmanlı türkçesini günümüz türkçesine çevirmek

facebook gibi büyük sosyal medya ortamlarında sık sık karşılaştığım olaydır. bin kelime için 250 lira gibi bir para alma imkanınız olabilir.

8) tumblr üzerinden para kazanmak

sosyal blog olarak hizmet veren tumblr, son dönemlerde oldukça popüler bir hale geldi. bir biçimde fenomen olan tumblr bloglar, çoğunlukla sosyal backlink satışı yaparak para kazanıyor. tumblr, reblog özelliği sayesinde başka bloglardan kopya çekerek takipçi toplama imkanı sunduğu için, para kazanması da kolay oluyor. dolayısıyla; fazla uğraşmak istemeyen, hatta kopya içerik ile internetten para kazanmak isteyenler için uygun bir alan.

9) domain alıp - satmak

alan adı satışı, daha az emek lakin nispeten daha fazla sabır gerektiren bir iş. ayrıca sermayesiz de olmaz. şayet kıyıda köşede bir miktar sermayeniz varsa ve 'ben bu parayı kenara atarım, gerekirse biraz da beklerim, sorun değil' diyebiliyorsanız, bu sektörde şansınızı deneyebilirsiniz.

10) online çeviri yapmak

(bkz: sadeceon) ya da (bkz: fiverr.com) çeviri yaparak para kazanmak isteyenler için biçilmiş kaftan. yapmanız gereken her iki platforma üye olarak ilan bırakmak. 1.000 kelimelik bir çeviri için 100-150 tl arasında bir para kazanabilirsiniz.

11) stok fotoğraf satmak

internet, görsel içerik bakımından müthiş zengin olduğu halde her daim yeni fotoğraflara gereksinim duyuluyor. bugün dünya çapında hizmet veren shutterstock, getty ımages, depositphotos gibi pek çok site üzerinden fotoğraflarınızı satabiliyorsunuz. bu sitelerdeki mantık ise, satılan fotoğraflar üzerinden belli bir komisyon almaları üzerine çalışıyor. ve siz fotoğraf sattıkça, bu siteler üzerinden gelir elde etmeye başlıyorsunuz.

12) web sitesi kurmak

web sitesi açmayı öğreten onlarca online kurs var. bunlardan birini satın alarak, sadece 2-3 ay içinde bu işi detaylı bir biçimde öğrenebilmeniz mümkün. akabinde de bu bilgiyi site kurmak için kullanabilirsiniz. tabii burada maksat kendimiz için değil, ücret karşılığında başkaları için site kurmak. ajanslar basit bir siteyi kurmak için 750-2.000 tl arasında bir para istiyor. ama siz 500-600 tl gibi cazip teklifler sunun. haftada bir iş dahi alsanız, bu, aylık 2.000 tl'den fazla bir kazanç anlamına gelir.

Bu içerik de ilginizi çekebilir