İstediği Kitabı Zahmet Etmeden Okumak İsteyenler İçin Mükemmel İcat: Amazon Kindle

Amazon Kindle, bir çeşit e-kitap okuyucu. Eğer kitap okumayı gerçekten seviyorsanız ve teknolojiyle aranız çok da kötü değilse mutlaka deneyimlemeniz gereken bir şey.
İstediği Kitabı Zahmet Etmeden Okumak İsteyenler İçin Mükemmel İcat: Amazon Kindle
iStock.com


amazon kindle; imkanım olsa sevdiğim herkese bir tane hediye edeceğim, sınır ötesi icat.

e-book reader'lar başlangıçta alternatif bir kitap okuma yöntemi olarak görülüyordu. ancak dünyayı takip eden insanlar için epey bir süredir basılı kitapların önüne geçmiş durumda. artık kimsenin çıkıp da, kağıda basılı kitapları okumanın daha kolay olduğunu iddia edebileceğini sanmıyorum. o kadar ki "ergonomi"nin tdk'daki karşılığına kindle yazılmalı hatta!


- hafif. binlerce kitabı birkaç gramlık bir aletin içinde taşıyorsunuz. yani bilemiyorum. çok şeyapmayalım bu konuyu. aklım gidiyor.

- pilinin boşalması bir aydan fazla sürüyor. bence bunu da pek uzatmayalım.

- kullanması inanılmaz basit. babaanneme versem o bile kullanabilir. kendisinin de "kızım bu aletten kur'an da okunuyor mu?" diye sormuşluğu da yok değil hani. 


- aynı anda 10 kitap okuyabilirsiniz. ve kindle sizin yerinize, o kitapların neresinde kaldığınızı hatırlıyor. ayraçlara para vermeye son!

- kağıttan okumak gibi. bazen, bir ekrana baktığınızı unutuyor ve sayfa çevirmeye çalışıyorsunuz.

- her yıl milyarlarca lirasını cep telefonlarına yatıran hatta sadece telefon aksesuarları için bile yüzlerce liralık bütçe ayıran bir millet için oldukça makul bir fiyatı var. sadece birkaç yüz türk lirası.


- e-book'lar, kağıda basılı kitaplara göre daha ucuz. zaten ingilizce biliyorsanız, hemen hemen her kitabın ücretsiz e-book'unu bulmak mümkün. üstelik e-kitap servisi meritokrasi diye bir şey var. god bless who ever thought that shit!

- yabancı dildeki kitapları okurken internet bağlantınız olmadan dahi bilmediğiniz kelimenin üzerine tıklayıp anlamını görebiliyorsunuz, dahası baktığını bütün kelimeleri tek bir yerde görebiliyorsunuz. anlamını bilmediği kelimeleri bir yerlere not etmeye üşenen her insan evladı kanayan yarasına ilaç niyetine sürebilir.


- ve son olarak benim en çok kullandığım facilitesi olan highlight ettiğiniz satırlara toplu olarak bakabiliyorsunuz. sizin de kalbiniz duracak gibi olmadı mı?

alın yani. gerekirse kalitesiz giyinin, tavuk döner ayran 1 tl yiyin her gün ama bu ahirzaman icadını edinin. kendinize bu yatırımı yapın. her kuruşuna değer.