İzmir Kordon'da Son Dönem Ciddi Artan Hırsızlık Olayları

Hırsızlar (özellikle de cep telefonu hırsızları) son dönemde İzmir, Kordon'u hedef almış durumda. Söylenene göre Kordon'da her gün 20-30 cep telefonu çalınıyor ve yetkililerden bu duruma karşı önlem almaları bekleniyor.
İzmir Kordon'da Son Dönem Ciddi Artan Hırsızlık Olayları

birkaç hafta önce kafası güzel arkadaşlarımızla çimlerde oturduğumuz sırada yanımıza 2 tane velet geldi ve saçma sapan muhabbetler ederek iyice dibimize sokuldular. gerek tecrübeler olsun, gerek gördüğümüz olaylar olsun birkaç dakika sonra telefonların gideceğini anladım ve hiç müdahale etmeden izledim. velet elindeki ceketi yere (telefonların üstüne) bırakıp almak için eğildiğinde bileğini yakaladım ve geri ittim. hiçbir şey demeden yanımızdan uzaklaştılar. büyük ihtimal yeni kurban aramaya gitmişlerdi. işin komik tarafı; kafası güzel, geri zekalı arkadaşlarım hala neler olup bittiğinin farkında değildi... eğer bu kadar safsanız kordon çimlerinde oturmayın lütfen. telefonları çimlere koymayın ve göremeyeceğiniz bir yerde olmasın.

benim de başıma gelmek üzereyken son anda kurtuldum. bisikletle gelen bir çocuk sizi bir şeyler isteyerek oyalarken, diğer taraftan başka bir tanesi takılıp düşme, boş şişe alma gibi bahanelerle iyice dibinize girip telefon-cüzdan çalmaya çalışıyor. benim telefonumu aldı ancak tam bisikletine binerken bir anda farkedip peşinden koştum. ya yakalanmamak için attı ya da aceleden dolayı yere düşürdü. dikkatli olmakta fayda var.

kitap almak için çıktım, sonrası tek başıma otururken 3 çocuk sigara istemeye geldi, anlamadım bile. karakol pek ilgilenmedi. çocuklar muhtemelen biliniyor ama çocuk diye alınamıyor. 2 gün olacak, ses yok. sanırım giden gittiğiyle kalıyor.

geçen sene arkadaşın arkadaşının yeni aldığı iphone 7 telefonunu çalmışlardı. geçen günlerde ise arkadaşlarımla otururken biralarımız bitmişti, almak için civardaki tekele doğru yürürken bir kız bekçileri sıkıştırdı: ''telefonum çalındı, yardımcı olur musunuz '' diyerekten. her zaman yaşanıyor yani.

kesinlikle izmir'e hiç yakışmayan bir durumdur buu. çocukları kullanarak bunu yapmaları da zaten ayrı bir durum. birkaç yıl önce arkadaşlarla otururken bir çocuk yanımıza geldi, sigara istedi. ardından abi ben çok kötüyüm diyerek attı kendini yere. bayılmış gibi yapıyor. sonra bir fark ettim ki arkadaşın cüzdanına doğru uzanmaya çalışıyor. kalkıp gitmiştik sonra. belediye kesinlikle buna bir çözüm bulmalı.