Jagermeister'ın Boynuzları Arasında Hac Bulunan Geyik Logosu Nereden Geliyor?

Jagermeister logosu ne anlama geliyor? Sevilen likörlerden Jagermeister'ın logosunun hikayesi, buyrun.
Jagermeister'ın Boynuzları Arasında Hac Bulunan Geyik Logosu Nereden Geliyor?
iStock

efsaneye göre m.s. 655-727 yılları arasında yaşamış olan aziz hubertus (bishop of maastricht and liege), katolikler tarafından aziz ilan edilmeden önce avcılıkla meşguldür, bu arkadaş paskalya öncesi kutsal cuma günü (almanca "karfreitag") tüm köy ahalisi kiliseye giderken onun yerine ormana geyik avlamaya çıkar. tam o sırada kendisine heybetli bir geyik, boynuzlarının arasında da parıltılı bir haç sembolü ile görünür. bundan ibret alan hubertus avcılığı bırakıp doğaya çok saygı duyan bir hristiyan olur ve ormana ava çıkan avcıların koruyucu azizi unvanını alır öldükten sonra.


jagermeister mucidi curt mast da ahan da bu hikaye tam bizim liköre, yani avcılara soğuk havada ormanda eşlik etmesi gereken liköre on numara uyuyor der ve boynuzu ortasında hac olan geyik sembolünü yapıştırır şişenin üzerine.

Curt Mast (1897-1970)

not: bu hikaye bavyera ve avusturya'da daha eski zamanlarda yaşamış olan başka azizlere de refere edilir bazen, aziz hubertus'a ilk kez 1400'lü yıllarda atıfta bulunulmuştur. zaten yeni ahit okuyan arkadaşlar fark etmiştir, aziz pavlus şam yolunda nasıl isa'yı görüp imana gelmişse bu arkadaş da boynuzu ortasında hac olan geyikle imana gelmiş. ancak jagermeister benim yazdığım versiyonu baz almış.

bu bilgi üzerine açın bir jager madem.

kaynak