Japonların Tembellikten Kurtulmak İçin Kullandığı 8 Yöntem

Japonların kullandığı, "tembellikten" kurtulmanın 8 yolu.
Japonların Tembellikten Kurtulmak İçin Kullandığı 8 Yöntem


1. ikigai tekniği

hayattaki amacınızı keşfedin ve her sabah uyanma nedeninizi belirleyin. güçlü yönlerinize, tutkularınıza ve dünyanın ihtiyaçlarına uygun bir şey seçin. hayata anlam katan budur.

2. kaizen tekniği

her gün küçük iyileştirmelere odaklanın. her şeyi aynı anda yapmak zorunda değilsiniz, sadece "biraz" ilerleme kaydetmeyi hedefleyin.

3. pomodro tekniği

25 dakika çalışın, 5 dakika ara verin. bu, odaklanmanıza ve tükenmişlikten kurtulmanıza yardımcı olur. verimlilik için oyunun kurallarını değiştirin.

4. hara hachi bu tekniği

%80 doyuncaya kadar yiyin ve gün boyu daha enerjik hissedin. böylelikle akşam yemeğinden sonra pantolonun düğmesini açmak zorunda kalmayacaksınız. vücuda su ve oksijen için de yer ayırmak gerekir.

5. shoshin tekniği

görevlere "acemi" zihniyetle yaklaşın. mükemmel olmak ya da tüm cevaplara sahip olmak konusunda endişelenmeyin. sadece "öğrenmeye ve yeni şeyler denemeye" açık olun.

6. wabi-sabi tekniği

kusuru kucaklayın. her küçük ayrıntıyı vurgulamak yerine, neyin önemli olduğuna odaklanın ve güzelliği "sadelikte" bulun. "denemek" mükemmel olmaktan daha iyidir, bu yüzden devam edin ve "harekete geçin."

7. forest bathing tekniği

doğada zaman geçirin ve temiz havayı içinize çekin. bu, stresi azaltır ve ruh halinizi iyileştirir. bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

8. kakeibo tekniği

bir bütçe yapın ve buna bağlı kalın. mali durumunuz düzene girdiğinde, diğer hedeflerinize ulaşmak için daha stressiz ve "motive" hissedeceksiniz.

son olarak; düşünmeyin, harekete geçin!