Jason Statham'ın Fazla Bilinmeyen Geçmişi

Dünyanın neredeyse bütün kellerine rol model olan Statham, her zaman sinemayla uğraşmıyordu.
 Jason Statham'ın Fazla Bilinmeyen Geçmişi

o bir ingiliz, o bir aktör, o bir dövüş sanatları uzmanı, oooo bir aksiyon yıldızı.... herkes tarafından bilinen ve sevilen jason statham'ın kariyeri bu kısa cümlelerle özetlenemez bile.

statham'ın gençliğine gidecek olursak başlangıçta babasının yerel pazar tezgahlarında çalışarak hem babasına yardım ediyor hem de baba mesleğinin devamlılığını sağlayacak bir kişi olarak yetişiyordu. gençliğinden beri sporcu bir kişiliği olan statham her kanı kaynayan geç gibi daha sonraları dövüş sanatlarına yönelecekti.

11 yaşındayken her ingiliz gibi futbola yöneldi fakat bunun yanında artistik dalış ya da dalış sporuna başladı. bu sporu sevmiş olmalı ki dalış tekniklerini mükemmelleştirmek için her gün pratik yapıyor ve iyi bir yere gelmeye çalışıyordu.


bu yoğun çalışma kendisini profesyonel artistik dalış sporcusu yaptı ve britanya ulusal yüzme takımının bir üyesi olmayı başardı. 1990 yılına geldiğinde 23 yaşındayken ingiliz milletler topluluğu oyunlarında 10 metre, 3 metre ve 1 metre yarışmalarında ingiltere adına yarıştı.

İşte o atlayış


bu alanda yaptığı yarışı 8 sırada bitirmesine rağmen sinema sektöründeki kariyeri başarılı olacak oyuncu için hayal kırıklığına uğramış yorumcu; huysuz bir şekilde mırıldanıyorken, sadece genç bir adamın hayallerinin başarısızlığını görüyor ve yakında churchill'den bu yana en büyük ingilizlerden biri haline dönecek olan birini görmüyordu.

spor kariyerinin ardından 1996 senesinde medya hayatına girerek, rol ve spor modelliğine yapacaktı. ayrıca tanınmış olan tommy hilfiger , griffin ve levi's gibi markalarda çalıştı. bu geçen senelerin ardından 1998'de sinemaya adım atan jason buradan sonra hızlı bir tırmanışa geçerek bizim gönlümüzde taht kuracaktı.

bence en iyi filmleri snatch, revolver, 13'tür. bir ekleme: lock,stock and two smoking barrels

jason'dan sürpriz son

kaynak: 1 / 2