Johnny Depp-Amber Heard Davasında Dinlenen Tanıklar ve Söyledikleri Şeyler

Johnny Depp'in kazandığı davada tanık olarak dinlenen kişilerin ayrıntılı bir dökümü, bu davanın neden bu şekilde sonuçlandığını da açıklıyor gibi.
Johnny Depp-Amber Heard Davasında Dinlenen Tanıklar ve Söyledikleri Şeyler

boş bir adam olduğum için depp-heard davasının sıkı bir takipçisiyim. birçoğu çok ilginç olan tanıklardan özet şeklinde bahsedeyim.

ben king

buckhingham palace'da çalışmış ingiliz property manager. ingiliz aksanıyla kibar ve saygılı konuşuyor. kafamdaki ingiliz uşak imajına tamamen uyan bir adam. johnny depp'in kopan parmağını bulduğunu iddia ediyor. amber heard, depp'in evdeki yağlı boya tablolardan birine afedersiniz y*rrak çizdiğini söylemişti. ben king ise bunu yalanlıyor ve allahıma şükürler olsun yağlıboya değişimiyle uğraşmak zorunda kalmadım diyor.

isaac baruch

depp'in ressam arkadaşı. depp bu adamı evlerinden birinde para almadan kaldırtıyor ve sanırım 100k dolar geri ödemesini beklemediği para vermiş. karşılaştıklarında amber'in yüzünün morardığını iddia ettiği tarafına yanağını değdirmek suretiyle amberi öptüğünü iddia ediyor. söylediğine göre amber herhangi bir acı belirtisi göstermemiş. ayrıca amber'in avukatı elaine'in kötü avukatlığından faydalanıp peşpeşe goller atmış bir tanık. sanırım en büyük günahlardan bir tanesi karşı tarafın tanığına açık uçlu soru sormak, sonraki günah ise cevabını bilmediğin bir soruyu sormak. avukat elaine bu adama açık uçlu "amber'a kızgın mısın?" tarzı bir soru sorarak isaac'in "söylediği yalanlardan kararttığı hayatlardan dolayı kızgınım elbette" temalı bir tirad atmasına sebep oluyor. hatta öyle bir noktaya geliniyor ki isaac bu tirad esnasında ağlıyor bile. ayrıca kendisi müthiş bir hafızaya sahip. amber'ın ne giydiğini, saçlarının nasıl olduğunu seneler sonra bile hatırlıyor. o gün benim doğum günümdü salı günü falan diyor. ayrıca avukat isaac'e amber'ın makyaj becerileri konusunda fikri olup olmadığını sorunca bir diğer golü atıyor ve "makyaj yeteneği o kadar iyi olamaz çünkü makyajını yapan bir çalışan vardı" diyor.

richard marks

hollywood'un kara kutusu ve avukat marks reis aşırı kuvvetli bir tanık. 50 sene boyunca yapmadığım kontrat kalmadı diye kendini anlatmaya başlıyor ve 1 saat boyunca kariyerini kesintisiz anlatabiliyor. kendisi tam bir hatip ve sıkılmadan dinleyebiliyorsunuz. hitabet iyi olunca anlattıklarının değeri de artıyor ki zaten adamın oturuşu bile tam bir expert oturuşu. amber'ın avukatına gol üstüne goller atıyor. amber'in op-edde isim yazması gerekmiyordu ona şiddet uygulayacak başka kocası yoktu ki diyor mesela.

dr. david spiegel

amber'ın tanığı psikiyatrist. başından beri depp'e düşmanca bir tavır takınıyor ve kurt avukat wayne dennison resmen hiç acımadan bu adamın içinden geçiyor. duruşmaları izlemişseniz fark etmişsinizdir, genelde cross examination sırasında avukatlar yes/no soruları soruyor. bunun başlıca sebeplerinden bir tanesi tanığın kontrolü ele almasını önlemek ve yukarıda bahsettiğim isaac baruch tarzı duygusal tiradlar atılmasını engellemek. ama kurt avukat wayne reisin farklı bir tarzı var. kışkırtıcı sorular soruyor ve belirli ölçüde kesmeden cevabı dinliyor. dr. spiegel'a üye olduğu bir derneğin etik kurallarını sordu ve spiegel'ın kendini rezil etmesini tüm mahkemeye izletti. mesele spiegel'ın depp'le bir kez bile konuşmadan onun psikolojisi hakkında profesyonel görüş belirtiyor olması. spiegel'ın bağlı bulunduğu dernek(ya da sağlık topluluğu her ne ise), birini muayene etmeden o kişi hakkında profesyonel görüş belirtilmesini etik dışı buluyor. wayne reis bunu nasıl yakaladı bilmiyorum ama görünüşe göre spiegel'ın bu kuraldan haberi bile yoktu. wayne reis examination sırasında, "depositionda depp'e idiot demişsiniz bunu ne sebeple söylediniz?" diye soruyor. spiegel konuştukça batıyor ama wayne reis vurdukça vuruyor. devamında, "bu idiot sizin profesyonel görüşünüz mü?", "hastalara idiot demek doktorluk practice'inizin bir parçası mı" vs gibi resmen taşak geçici sorular soruyor. detayını anlatmaya üşendim belki sonra bir editle anlatırım ama, bir sebepten spiegel examination sırasında mavi ekran bile veriyor.

video


morgan cliff tremaine

amber boşanma davası sırasında depp'in dolap kapaklarını yumrukladığı bir videoyu tmz isimli bir siteye sızdırıyor. morgan kardeşim de o sıralarda tmz sitesinde kameramanları vs. olay yerine yönlendiren yönetici tarzı bir görevde çalışmış. mahkemedeki videonun kendilerine gönderilenden daha uzun olduğunu söylüyor, yani amber videonun kendisini kötü gösteren kısımlarını kesmiş videoyu sızdırmadan. ayrıca aldığı bir bilginin, amber'in avukat ofisinden çıkarken yüzünü sağa doğru çevirip yanağındaki morluğu kameraya göstereceğini söylüyor. bu kardeşin avukat elaine'e attığı bir tokat unutulmayacak cinsten. elaine, "kameralar olduğunu bilerek buraya tanık çıkmışsın 15dklik bir şöhretin peşinde misin?" diye soruyor. morgan da "buraya çıkarak kendimi tmz denen saldırgan şirketin hedefi yapıyorum benim kazancım yok, madem öyle o zaman ben de sana amber'in avukatlığını ün için kabul ettiğini söylerim." diyor ve bu inanılmaz headshot ile amerikan hukuk tarihine geçiyor.

video