Karim Benzema, Ballon d'Or Ödülünü Neden ve Nasıl Kazandı?

Real Madrid'in Cezayir asıllı Fransız forveti, ne yaptı da yılın futbolcusu seçildi? Kısaca özetleyelim.
Karim Benzema, Ballon d'Or Ödülünü Neden ve Nasıl Kazandı?

benzema kariyerinde ilk kez ballon d’or kazandı

cristiano veya leo’nun şampiyonlar ligi’nde çok özel şampiyonluklarını izledik, ama inanın hiçbiri geçen seneki benzema kadar ortalama bir takımla bunu başarmadı.

cristiano’nun yanında prime ramos, marcelo, modric, kroos vardı.

messi’nin yanında prime suarez, neymar, xavi, iniesta vardı.

oysa geçtiğimiz sezon karim inanılmaz bir iş başardı. kendisi 34 yaşındayken, 36’lık modric ve yetenekli ama oyun zekası yönünden noksan vinicius’la bu adam ucl kazandı. evet neredeyse tek başına ucl kazandı.

UCL: UEFA Championship League

paris’e 3 gol, chelsea’ye 4 gol ve manchester city’e 3 gol attı elemelerde. ve bu gollerin çoğunu gol olma istatistiği %5’lik pozisyonlardan çıkardı. tarihin en hak edilmiş ballon d’or’udur fikrimce...


zamanında real madrid'in neden ibrahimovic, lewandovski gibi üst düzey bir santrafor almadığı tartışılıyor, benzema yetersiz görülüyordu

benzema'nın asli görevi ronaldo'yu beslemek, ona boş alanlar yaratmak ve diğer hücumcuların performansını yukarı çekmekti bu işi de layıkıyla yaptı. ronaldo gittikten sonra kağıt üstünde takımın hücumdaki en önemli oyuncusu oldu ve son 3 senede muhteşem bir performans sergiledi, adama hangi rol verilirse verilsin kusursuza yakın yerine getiriyor değeri son 3 senede anlaşılsa da ronaldo ve bale'in bu kadar üst düzey oynamasındaki sebep de kendisiydi.

benzema, son zamanların en büyük şampiyonlar ligi performansını gösterip ballon d'or ödülünü sonuna kadar hak etmiştir.