Kayboluş Hikayesi Tüyler Ürperten Amerikalı Kadın: Maura Murray

9 Şubat 2004'te, 21 yaşındayken kaybolan(?) ve o günden bu yana kendisinden haber alınamayan Maura Murray'in hikayesi.
Kayboluş Hikayesi Tüyler Ürperten Amerikalı Kadın: Maura Murray

8 şubat 2004'te 21 yaşındaki maura murray, arabayla babası tarafından massachusetts üniversitesi'ndeki yurduna bırakıldı. bundan 24 saat sonra maura kayboldu ve hala da kayıp. 

9 şubat'ta maura, 112. yolda bir trafik kazası yaptı. yakındaki bir evden maura'ya yardım etmek için insanlar geldi fakat maura reddetti. özellikle 911'i aramamalarını istedi. bunun dışında yoldan geçen bir kamyoncunun yardım teklifini de aynı şekilde reddettiği söyleniyor. kazadan yaklaşık 10 dakika sonra gelen polisler, maura'yı arabada veya etrafta bulamıyorlar fakat eşyaları arabadadır. 


maura'nın kayboluşundan 24 saat önce yaptıkları ise ilginç. uzaktaki erkek arkadaşına mail atıyor. bundan hemen sonra da hocalarına ailemden biri öldü falan diye mail atıyor fakat böyle bir durum yok. bunun dışında maura olaydan birkaç gün önce aldığı bir telefon sonrasında yurtta ağlayarak odasına kapanıyor ve bütün gün çıkmıyor, kimseyle de ne olduğunu paylaşmıyor.

maura'nın kayboluşunun yıl dönümünde youtube'da şu video yayınlanıyor (fakat orjinal uploader bu kullanıcı değil)


daha sonra kaldırılıp tekrar yüklenen videoyu ilk yollayan kişinin ismi mr112dirtbag. (112 = maura'nın kazayı yaptığı yolun numarası) babası da polislere verdiği ilk ifadede "she may have been kidnapped by some dirtbags (pislik herifler tarafından kaçırılmış olabilir)" diyor. bu da ilginç bir ayrıntı. 


o günden bu yana maura ile ilgili çeşitli ihbarlar gelmiş. bunlardan bir tanesine göre; maura'nın tarifine uyan bir kadın, kendisinden yaşlı bir adamla görülüyor ve kendisine tanır gibi bakan kişiye sessizce help me (yardım edin) diyor. fakat herhangi bir yardım gelmiyor.


maura'nın erkek arkadaşı da kazanın olduğu zamanlarda maura'nın, kendisini tek kullanımlık bir telefondan aradığını fakat cevap veremediğini söylüyor ki maura sık sık tek kullanımlık telefonlardan kullanırmış.  mesajda ayılmaya çalışan bir kadına benzer bir sesi varmış. polis teşkilatı maura'yı kayıp vakası olarak görüyor. kaçırıldı mı, kendi hayatını kurmak için kaçtı mı, kaçmak zorunda mı kaldı; bilinmiyor.

kaynakhttps://twitter.com/…endi/status/635195064604585985