Mezardan Çaldığı Kafatasının İçinde Yemek Yiyen Psikopat Katil: Ed Gein

1906-1984 yılları arasında yaşamış olan Amerikalı katil ve mezar hırsızı Ed Gein, bir seri katil olmamasına rağmen en çok bilinen katillerden biri.
Mezardan Çaldığı Kafatasının İçinde Yemek Yiyen Psikopat Katil: Ed Gein

ed gein, bir seri katil değildir. çünkü seri katil tanımlaması "belli bir süre içinde en az üç kişiyi öldürmek"tir. ancak tüm zamanların belki de en tanınan, en kült katili olarak bilinir. bunun nedeni işlediği suçların niceliği değil, niteliğidir. 

ed gein'den esinlenerek yaratılmış roman/film karakterleri inanılmaz ilgi çekmiş, ed gein'i de efsane haline getirmiştir. lakin bu karakterlerle hemen hemen hiç benzerlik taşımaz. yamyam değildir; mezardan çaldığı kafatasının içinde yemek yiyen bir hastadır. bilinen sadece 2 cinayeti vardır. onları da işkence yaparak öldürmemiştir. kendisini anlattığı iddia edilen filmlerdeki gibi, testere/motorlu alet falan kullanmamıştır. mezardan çıkardığı ölüler için küreği, iki cinayetinde kullandığı 45'lik silahı ve ölülerin derilerini soymak için kullandığı av bıçağı vardır yalnızca. büyük ihtimal, mezarda derisini kullanabileceği orta yaşın üzerinde bir kadın cesedi (annesine benzeyen) bulamadığı için, annesi yaşlarında iki kadını öldürmüştür. annesine hastalık derecesinde takıntılı (o öldükten sonra odasını mabede çevirmiş), kadın olmaya çalışan bir nekrofildir.

bunun dışında; evinde bulunan insan derisinden yapılmış sandalyeler, başı kesilip içi boşaltılmış ve baş aşağı asılmış bir kurban, kafatasından yapılmış çorba kaseleri, duvara asılmış insan yüzleri, kendini kadın/annesi gibi hissedebilmek için yaptığı meme ucu olan yelek, bir ayakkabı kutusu içinde kadın cinsel organları gerçektir.

ed gein bir seri katil değildir belki ama kendisinden esinlenerek yazılmış/filme çekilmiş kitabın adı gibi gerçek bir psikopattır.

Hollywood, "Klasik Müzik Dinleyen Katil" Karakterleri Üzerinden Ne Mesaj Veriyor?

Tarihin Gördüğü En Psikopat Seri Katillerden Biri: Albert Fish