"Kedicik" Belgeselinde Adnan Oktar Suç Örgütü İle İlgili Anlatılmayanlar

140journos'un hazırladığı Kedicik belgeseli, Adnan Oktar'ın kurduğu suç örgütüyle ilgili pek çok kişinin aydınlamasını sağladı. Ancak, bu örgütle ilgili daha anlatılmayan çok şey var.
"Kedicik" Belgeselinde Adnan Oktar Suç Örgütü İle İlgili Anlatılmayanlar
140journos

evrim karşıtlığı

türkiye'de eğitim sisteminden evrimi çıkarılmasının sebebi adnan oktar. tabii ki akp, bilim düşmanı. ama evrim teorisini hedef tahtasına koyan kişi adnan hoca. amerika'da kilise destekli kaynaklardan aldığı yayınları türkçeye çevirtti. siyasal gücü de arkasına öyle bir aldı ki, türkiye abd'yi de geride bırakıp dünya üzerindeki en evrim düşmanı ülke oldu. iran islam cumhuriyeti ve şeriatla yönetilen arap ülkelerinde bile okullarda evrim eğitimi var, bizde yok. 

https://lchc.ucsd.edu
https://science.ut.ac.ir
https://nyuad.nyu.edu

o değil de fatih erbakan, adnan oktar'ın ta eskiden beri çok kankası. bu belgeseli falan görünce ne üzülmüştür ha! hocayla takılamazsa müritleriyle takılıyordu, resmen dağıldı gitti hepsi. özlüyor musun fatih?


örgütün manipülasyon gücü

kendi tarikatı içinde beyin yıkaması, nöropazarlama titizliğiyle kızlara yaklaşabilmesi, rıza inşası, manipülasyon, sindirme, bi de bilhassa iyi üniversitelerde okuyan, zengin aile çocuklarını bu kadar rahat kontrol altına alabilmesi psikoloji derslerine girecek türden. ama sanki daha dikkatli bakmamız gereken kısım siyasi gücü. bu adamın böyle bi gücü eline almasına kimler göz yumdu? yargıda yapılanmaya başlamıştı, canını sıkan herkesi mahkemede süründürüyordu. ekşi sözlük'ten bile kaç kişi adnan oktar hakkında yazdıkları yüzünden mahkemelik oldu. sıradan bir seks kültü, devletin içine nasıl bu kadar sızabildi? hadi fetö'yü anladık, said nursi geleneğini kullandı, amerika'dan ciddi bi destek aldı, eğitimli kesimi etrafında topladı. bu yazının iti ne alaka?


adnan oktar'ın siyasi gücü

adnan oktar operasyondan önce o kadar o kadar çok güçlenmişti ki saraylarda davet veriyordu, devlet yetkilileri katılıyordu. aile bakanı derya yanık'la arası çok iyiydi mesela. acaba en son kime şantaj yaptı da çat diye biletini kestiler? aşırı büyük paralar, çok önemli adamların kasetleri mevzu bahis. devlerin arenası o, birkaç tane gözü kara memurun inisiyatif alması, örgütten kaçmayı başarmış kızların ifadeleri yıkmamıştır bu oyunu. o kızların ifadeleri 15 yıldır piyasada vardı zaten (yine de emniyet müdürünü ve görev alan polislerin cesaretini çok takdir ettim, risk büyük, eyvallah). devletin içinden yapılan bu operasyon, keltoşun koruması altında olduğu halde ve kendisinden saklı tutularak yapıldığına göre, kimse bunun sıradan bir operasyon olduğuna inandıramaz beni. belli ki devletin en üst kademesinde, hatta uluslararası pazarlıklar yapılmış.

fakat hala israil'le ilişkisini çözemedim. israil bu örgütü niye destekledi acaba? belki de türkiye'deki bürokratların önemli kısmının şantaj videolarını elinde tuttuğu içindir, yoksa mossad'ın erişemeyip adnan becerebildiği ne olabilir ki? (sahi adnan oktar biriktirdiği seks kasetleri acaba kimin eline geçti operasyondan sonra?) bizim keltoşun bu hikayedeki rolünü keşke daha açık izleyebilseydik. babuna ailesini de. adnan oktar örgütü öyle bir saatlik belgeselde bitmez ki, keşke 12 bölümlük seri yapsalardı. bu sadece örgüte kız getirme kumpasının hikayesi olmuş, esas konu çok geniş. serinin sonraki bölümü adnan kalan konuyu işlemeye yeter mi bilmiyorum. gerçi seride kaç bölüm var onu da bilmiyorum.
şunu da izleyiverin arada:


mesela aklıma gelen bir soru, zamanında bunun oktar babuna ile beraber topladığı kanlar nereye gitti? muhtemelen genetik bilgiler bi havuzda toplandı. o dönem kan verenlerin bilgileri dünya çapında borsalarda potansiyel yedek organ bankası olarak mı satılıyor mesela?

değirmenin suyu nereden geliyor?

hep merak ederdim bu örgütün gelir kaynağını, 140journos'un kedicik belgeselinde o konuda bir şey söylemediler. siyasi bağlantıları ve yargının içine yerleşmeleri kadar önemli olan konu, bu değirmenin suyu nereden geliyor? tarikattaki kızları ve oğlanları satsa, kiralasa, şantaj kasetlerinden gelenler, müritlere kalan miraslara çökülse vs. yine de tutmuyor hesap, başka bir gelirleri olmalı. kaldı ki 90'larda, örgüt daha bu kadar büyümemişken ve yukarıdaki potansiyel gelir kaynakları henüz yokken, türkiye'nin her tarafında kuşe kağıda basılmış "evrim aldatmacası" kitabı dağıtılırdı kamyonlar dolusu. nasıl finanse edilmişti onlar?


"kızlar da adnan oktar tarikatına girmeseymiş..."

bu mecrada görmedim ama eminim vardır, bu kızlar da tarikata girmeseymiş, aklını kullansaymış, bu tuzağa düşmeseymiş diye yorumlar. şu dünyada sizin iki katınızdan fazla yaşamış, kurnaz, elinde bir hayli maddi, manevi ve hukuki güç olan bir çetenin, organize, incelikle çalışılmış manipülasyonuna karşı kendinizi, kendi naif iradenizle korumanız imkansıza yakın bir şey. kendinizden pay biçin. en basitinden sosyal medya platformlarının bizi manipüle ettiğini, ilgimizi ve harcamamızı rahatça yönlendirdiğini hepimiz biliyoruz, kaçımız karşı koyabiliyor sosyal medyanın gücüne? yediklerimizin kilo aldırdığını hepimiz biliyoruz. kaçımız iradesini ortaya koyup karşı durabildi ve bir ömür boyu fit yaşadı?

ifadeler, itirafçılar

kurbanların önemli bir kısmı daha reşit olmadan örgüte sokuluyor. bu da 11 yaşındaki mağdurun ifadesi:

https://www.sozcu.com.tr
https://www.cumhuriyet.com.tr
https://www.cumhuriyet.com.tr

bunlar da itirafçılar:

(bkz: ceylan özgül)


(bkz: beyza bayraktar)
(bkz: beril koncagül)
(bkz: müge öğütçü)
(bkz: ayça pars)
(bkz: çağla taker)
(bkz: seda ışıldar

bir sürü videoları var, bulup izleyin.

tanık ifadelerinden yola çıkarak mahkeme heyeti çizimli kitapçık hazırlatmıştı.
https://www.superhaber.com

tamamına şuradan erişilebilir
https://s.superhaber.com

estetik ameliyatlar?

unutmadan, estetik ameliyat ve makyajla meğerse zamanında reddedildiği, takıntılı olduğu ve sayısız davalar açarak hayatını cehenneme çevirdiği manken ebru şimşek'e benzetmeye çalışıyormuş.

- superhaber.com


anlatılacak daha çok şey var bu örgütle ilgili

dragos villasında ele geçirilen penis şeklindeki kapı tokmaklarından sosyal medya ekibine, kadınların vücutları üzerinde zorla yaptıkları modifikasyonlardan sahte balayılara, babuna'lar üzerinden kurulan israil ilişkisinden avukat ordusuna, seks videoları arşivinden belediyede açtıkları fosil sergilerine, örgütün hücre yapılanmasından uluslararası trafiğe, türkiye'de sanat camiasının örgütle kurduğu ilişkiden operasyonun içişleri bakanlığından saklanmasına kadar en az 12 bölümlük seri lazım bu konuyu anlatmak için, hatta 2x10 bir dizi daha iyi olur. tabii bu yapımlar ucuz değil, maddi kaynak bulmak lazım. takdir edersiniz ki trt veya atv böyle bir belgeselin yapımını üstlenmez. crowdfunding usulü bağış toplayınca da insanın adı foncuya çıkıyor. hadi parayı hallettik diyelim, özgür bir ülke ve can güvenliği de lazım bu konuları işleyebilmek için.

bi de adam 10 bin sene ceza aldı, ekibi hala vazgeçmedi la. hala twitter (x) gündemini botlarla istila etmeye devam ediyorlar. bi salın bizi artık yaa. hakikaten beyinleri yıkanmış.

son olarak, yine benim pek anlamadığım, hiçbir haberde de aydınlatılmamış bir konu var

zamanında ben bu adnan oktar örgütünün elemanlarıyla facebook üzerinden arkadaş olmuştum merak ettiğim için. zaten siz bir tanesini arkadaş eklerseniz kalanları sizi ekliyor. özelden link gönderebilirim, ama boşuna mesaj atıp soru sormayın, cevap vermiyorlar. zaten hesaplar o resimlerini gördüğünüz kadınların yönetiminde değil, onlar fotoğraf seanslarına karşı koyamayan zoraki mankenler. 

şimdi adnan hoca içeride; maddi kaynakları, umuyorum ki, kamuya aktarıldı. yönetimdeki bacılar ve aslanlar hapiste. kalan kadınlara noldu? özgürlüklerine kavuşmadıklarını biliyoruz, bunları toplayıp görüş günlerine falan götürüyorlar. bu kadınlar şu anda kimin kontrolü altında? bakanlıklar veya herhangi bir devlet kuruluşu bu kadınlara kucak açtı mı, bakımlarını, tedavilerini üstlendi mi? ailelerine dönmek isteyen kadınların güvenliği devlet tarafından sağlandı mı? kolları her tarafa uzanan, silahlı bir terör örgütü bu, elebaşını hapse atınca cariye grubu gerçekten serbest kalmamış olabilir. sosyal medya ekibi hala çok aktif. sadece twitter'daki botlardan bahsetmiyorum. örgütün kontrolündeki kadınların eskisi gibi fotoğraflarını çekip, photoshop'layıp, yayınlamaya devam ediyorlar. ben buradan maddi gelirlerin ve kadınların kontrolünün devam ettiğini anlıyorum.