Kelimelik'te Kazanma İhtimalini Artırmak İsteyenlerin İşine Yarayacak Tavsiyeler

Sevilen mobil oyunlardan Kelimelik'e yeni başlayanlar veya kazanma ihtimalini artırmak isteyenler için birkaç tavsiyeyi şuraya bırakıyoruz.
Kelimelik'te Kazanma İhtimalini Artırmak İsteyenlerin İşine Yarayacak Tavsiyeler

1) oyuna siz başlıyorsanız yazacağınız kelimedeki sesli harfleri h2'lerin çevresine denk getirmemeye bakın. sessiz harflerin puanları daha yüksek olacağından rakibin h2'ye yazacağı sessiz harf yüksek puan almasına neden olacaktır.

2) j(10), ğ(8), f (7), ö(7), v (7), g(5), h(5), p(5) gibi 1 tane bulunan majör harfleri etkin kullanabilmek çok önemli. en az 25 puanlı kelime yazamıyorsanız bunları zorunlu olmadıkça kelime içinde kullanmayın.

3) elinizde hepsi sesli ya da hepsi sessiz varsa puandan bağımsız en az 3'ünü çıkartacak şekilde kelimeler yazmaya çalışın. örneğin elinizde k, r, s, s, t, m, n varsa tahtada e varsa stres, krem, mest, sert, ters vb. kelime yazın.

4) elinizde sadece 1 sesli ya da 1 sessiz varsa 3. önerideki gibi eldeki tek sesli ya da sessizi çıkarmadan puandan bağımsız 3 sesli-sessiz çıkacak şekilde kelime yazmaya çalışın. amaç eldeki sesli/sessiz dengesini koruyabilmek.

5) h3 çevresine zorunlu olmadıkça sesli harf bırakmayın. rakipte majör harf varsa tek harfle 40-60 arası puan alması muhtemel.

6) örneğin tahtaya hem akaju hem de kaju yazabiliyorsunuz. akaju yazında 36 puan kaju yazınca 35 puan alıyorsanız, 1 puan için a harfini kullanmayın. sesli harfler önemli.

7) panoda harf kalmadığında rakipte majör harf kaldıysa (özellikle j harfi) onu kullandırtmamaya çalışın. rakibin elinde kalırsa oyun sonunda size 20 puanlık avantaj sağlatacak.

8) panoda harf kalmadığında yazabildiğiniz en uzun kelimeyi yazmaya çalışın. oyunu siz bitirip rakibin elinde harf kalınca elde kalan puanlar rakipten düşüp size ekleneceğinden ciddi avantaj sağlatacak.

9) elinizde joker varsa kolay harcamayın. örneğin jokerli 30 puanlı bir kelime, jokersiz 25 puanlı bir kelime yazıyorsanız jokeri kullanmayın. 5 puan için jokeri kullanmaya değmez. en az ekstra 25 puan kazandırabilecek bir kelimede kullanın.

10) sık sık karıştır seçeneğini kullanın. bazen hiç aklınıza gelmeyen kelimeyi bu sayede görebiliyorsunuz.

oynamak isteyen kelimelik severleri beklerim. kelimelik nick'im: mrwhoareyou