Kendi İsteği Dışında Uzun Süre Bekar Kalan Sinirli Erkeklere Verilen İsim: Incel

Incel nedir? Günümüz ilişkilerinin enteresan yönlerinden biri haline gelen ve özellikle internet ortamında çokça adı geçen bu insanları tanıyalım.
Kendi İsteği Dışında Uzun Süre Bekar Kalan Sinirli Erkeklere Verilen İsim: Incel

Nedir?

incel... involuntary celibate'nin, yani kendi isteği dışında bekar'ın kısaltılmış hali.

istese de kendisine sevgili bulamaz. bunlardan bazıları sevgili bulamamalarının suçunu değiştiremeyeceği özelliklerine atarlar:

"ulan 5 cm daha uzun olsaydım kızlar üstüme atlardı.", "çene kemiğim bir milim geniş olsa sevgili bulurdum" gibi bahanelerle suçu kendilerinden başka herkes ve her yerde bulurlar.

bazıları diğer incellerle bir araya gelip kendilerine bir echochamber kurup aynı şeyleri birbirlerine tekrarlayarak içlerinde nefret biriktirir. hatta bazıları sevgilisi olmadığı için kadınlardan intikam almak isteyerek katliamlar işler.

internetin dikkat çekilmesi gereken bir tehlikesini aslında ortaya çıkaran bir durumdur bu. sosyal medya algoritmalarıyla sizi kendinizle aynı düşünceye sahip insanlarla siz farkına varmadan bir araya getirmekte ve sizi bir echochamber'in içine sokmaktadır. siz de kendi fikrinizin başka insanlar tarafından yeniden dile getirilmesiyle bir ben haklıyım ve herkes benim fikirlerime katılıyor duygusu yaşarsınız, bu fikirler nefret dolu ve zararlı olsa dahi.

sonuçta fikirlerine karşı bir eleştiriye maruz kalmamış kişiler radikalleşir ve ırkçı, cinsiyetçi, dinlere karşı veya din adıyla eylemler gerçekleştirilir.

kadınlarla ilişkilerinde başarılı olan erkeklere chad derler. kendilerini reddeden kadınlara da genel olarak stacy derler. bu ikisine düşmandırlar.

inceller, internette bolca dalga geçilen tipler

bunu sonuna kadar da hak ediyorlar:

"Irkçı veya cinsiyetçi düşüncelerimi 'ırkçı' veya 'cinsiyetçi' diye adlandırılmadan ifade etmek istiyorum sadece."

elliot rodger bunların peygamberi gibi bir şeydir. scum manifesto'nun tam tersi bir manifesto yayınlamıştır. kadın yapınca feminazi, erkek yapınca alfa erkek oluyor. halbuki ikisinin de birbirinden farkı yok dünya görüşü açısından.

Elliot Roger: Incel olarak adlandırılan ve 23 Mayıs 2014 Santa Barbara katliamında 6 kişiyi öldürmesiyle tanınan merhum katil.

sevgilisi olmayan herkes incel olmaz. incel olabilmeniz için mizojinist, ırkçı ve nefret dolu olmanız gerekmektedir. kendi halinde asosyallerle alakası yoktur, hele hikikomorilerle hiç ilgisi yoktur. insanların kafasında incel = asosyal algısı oluşturmayın, yemezler. elinde olmayan nedenlerle asosyal olabilirsin, karşı cinsle ilişki de yaşayamayabilirsin. bu durum sağa sola nefret kusma hakkını vermez kimseye. kötü insan olmak senin seçtiğin bir şey. birileri yanlışını gösterdiği zaman ağlamayacaksın.

yazdıkları saçma şeyler ve sapıkça düşünceleri

" kadınlar bizi reddederse onları ölümle tehdit etmeliyiz " temalı bir yazı
" biz annelerimizin paşalarıyız, kadınlar kim oluyor "
" çok çirkin ve aptalım ama kendim gibi bir kadın istemiyorum "
" annem bana paşa muamelesi yapmadı, açken biceps yapamıyorum "
" kadınları taciz etmeye bayılıyorum "
gizli eşcinsellik eğilimleri
kadın taklidi yapan incel
tecavüzcüyü aklama çabaları
pedofili olduklarını da inkar etmiyorlar

insanlık için tehdit bunlar resmen...

"Chad ve Chad-olmayan arasındaki fark: Birkaç mm çene kemiği."

Final yorumu

incel... dün twitter'da gördüğüm ve ilk kez haberdar olduğum bir kavram. kardeşler biz yaşlanıyoruz galiba. gerçi 30'u devirdik yani. neymiş diye baktım, diyor ki kadınlar tarafından tercih edilmediği için kadınlara düşman olmuş gruba incel deniyormuş. allah allah. bizim gençliğimizde yoktu böyle kavramsallaştırmalar. sonra kendimi düşündüm. sanıyorum bu yeni dönemin konformizmi sebep oluyor böyle şeylere.

kardeşler, ben toplumun alt katmanlarından gelen bir kardeşinizim. hani bunun edebiyatından nefret ederim ama kemalettin tuğcu romanı tadında bir ilk gençlik dönemimiz oldu bizim. benim gençlik dönemimde tek gündemim hayatta kalabilmekti. yılmaz güney'in aç kurtlar diye bir filmi vardır. işte biz aç kurtların ağzından ekmek çalmaya çalışanlardandık. dövüştük, yumruk yedik, zemheri soğukta üşüdük, yeri geldi nezarete düştük ama öyle veya böyle hayatta kaldık. bunlar bizim karakterimize sirayet etmiştir.

şimdi bu gençlere bakıyorum. oğlum sahiden bütün derdiniz kadınlar tarafından beğenilmek mi? bu ne boş bir yaşam gayesidir oğlum? insan önce kendi yaşamını, sonra ailesinin ve etrafındakilerin yaşamını düzeltmeye çalışmazsa onu kimse sevmez. bu çok açık. siz kendi yaşamınızı düzeltmeye gayret edin. cesur olun. mücadele bir ömür boyu. siz mücadele ettikçe, kendinize ve ailenize yatırım yaptıkça parlarsınız. parlayan ışığa herkes gelir. ondan sonra da sıkılırsınız bir yerde. bir parça masumiyet ararsınız belki.

y kuşağı sizi, yani bizi çok seviyorum bu arada.