Kendi Kendinize İğne (Enjeksiyon) Yapmak Zorunda Kaldığınızda Yapmanız Gerekenler

İğne (enjeksiyon) kesinlikle bir profesyonel yardımıyla yapılması gereken bir uygulama ancak olur da bir gün kendi kendinize iğne yapmak zorunda kalırsanız şu yolu izlemelisiniz.
Kendi Kendinize İğne (Enjeksiyon) Yapmak Zorunda Kaldığınızda Yapmanız Gerekenler

bu satırları kaleme alan sağlı sollu loblardan toplamda kendine 8 iğne yapmış, 11 yıllık bir hekimdir. öncelikle bir sağlık profesyoneline başvurun, hastanede sıra bekleyin, kibar davranın o insanlara.

bahsettiğim kesinlikle talimatname değildir, deneyimdir. sağlık profesyonelinden (hemşire, att, paramedik, hekim) destek almanız tavsiye olunur.

intra musculer (popoya, anüs (makat cevresi) kaba ete, g*te) enjeksiyon yapacaksınız;

1. öncelikle enjeksiyon için ilacı hazırlıyorsunuz.(korkmayın, donmaz. geçmişte, kalan penisilin türevleri donuyordu.)

2. enjektöre çekin. burada püf nokta enjektör iğnesini en dibe ağzı ilaca en yakın şekilde yerleştirmektir. mümkünse cama çok temas ettirmeyin, filmlerdeki gibi ilaç ampülünü havaya kaldırmayın.

3. enjektöre çektiyseniz hava boşluğunu alın hadi bakalım (filmlerdeki gibi sizi öldürmez hava boşluğu, vücut kompanse eder ama yine de yapın; ilacın dağımı için önemli, ayrıca bir miktar acıyı azaltır.)

4. şimdi enjeksiyon zamanı. en heyacanlısı. elinizde enjektörün iğnesiyle poponuzu 90 derece açıya getirmeniz gerekiyor. bu, platon'un okuluna girişteki tabela kadar önemlidir: "geometri bilmeyen giremez." bilmiyorsanız elinizdekini şimdi yere bırakın.

5. elinizdekini bırakmadınız, geometri bildiğinizi iddia ediyorsunuz. tamam o zaman, devam edelim. şimdi sağ popo lobunu ya da sol lobu dörde bölüyorsunuz. en dışa 90 derece ile enjeksiyon yapıyorsunuz.

6. belinizle poponuzun bileştiği yere kadar çıkmayın, en az 2-3 santim altına iğneyi sokun, orada superior popo siniri ve arteri var. arter sorun değil fakat sinire gelirse hayatınız boyunca o bölgeyi hissetmezsiniz fakat yürümenizde sorun olmaz. artere gelirse kan gelir, orada hematom oluşur, yine kurtarırsınız. bu arada, sinir daha içtedir, üst dış kadrana enjeksiyon yaparken sinirden ziyade artere zarar verme ihtimaliniz var.

7. alt kadrana yapmanız halinde, yani poponun altına yapmanız halinde kendinizi sakat bırakabilirsiniz çünkü siyatik sinir topluluğu var orda.

8. mümkünse bir sağlık profesyoneli arkadaş edinin. ben hekim halimle arterius gluteus superioru 7.enjeksiyonda parçaladım. yastıkla yatıyorum.