Kendimizden Daha Emin Bir Gülümseme İçin Yeri Doldurulamaz Diş İpi Kullanımının Gerekliliği

Sözlük yazarı "apucukuaa", diş ipinin inanamayacağınız faydalarını anlatmış. Kullanımından nelere dikkat etmeniz gerektiğine kadar birçok detayı olan diş ipini mercek altına aldık.
Kendimizden Daha Emin Bir Gülümseme İçin Yeri Doldurulamaz Diş İpi Kullanımının Gerekliliği
iStock


diş ipi temizliği, bağımlısı olduğum diş temizleme aktivitesi. allahım bir floss'un bu kadar mutluluk vereceğini bilseydim şu hayatta daha önceden kullanırdım ki ben çok gereksiz bulurdum işim olmaz derdim ama büyük konuşmayacaksın işte.

süper hiper etkileri

- ağız kokusu yok oluyor. hani o sabah kalktığınızda ki koku var ya o yok işte.

- bazen baskın bir şeyler yediğinizde dişinizi fırçalarsınız akşam ve 2 saat sonra falan bakarsınız ağzınızda hala o tat var. ya da sabah kalkınca o tat ve koku duruyor ağızda oysaki siz fırçaladıktan sonra nane kokusu falan beklersiniz di mi? fırçaladıktan sonraki koku giderme performansı artıyor.

- ağızda herhangi bir iltihap ne bileyim kanayan bölge varsa tedavisi bu arkadaşlar.


- aldığınız sapıkça zevk. ne bileyim siyah nokta sıkmak gibi, batık kıl çıkarmak, kalem ucuyla tırnak pisliği temizlemek falan. anladın sen beni..

- aldığınız sapıkça zevk bonus: bazı dişlerinizin arasının bir kedinin ağzı gibi koktuğunu göreceksiniz. işte diş ipini koklamak, o noktaları tespit etmek, kendinden tiskinmek, ouwww paha biçilemez!

kullanma önerileri

- ipi, diş arasına soktuğunuzda ipi dişin yüzeyine yaslayın, c harfi yaparaktan dişi sarmalayın ve yavaş yavaş yukarı çıkın. ip, o pembe diş etlerinizin altına giriyor inanabiliyor musunuz? sonra fış fış kayıkçı hareketleri. oyyshh canım çekti yazarken, neyse.


- temizlerken arada ipi ilerleterek temiz iple başlayın temizlemeye. bunun nasıl olacağı kafanıza göre sanırım, mesela iltihaplı kokan bir yer varsa kesinlikle ipi ilerletin diyorlar.

- arkaları temizleyebilen beri gelsin, iki el ağza nasıl sığar bu konu üstünde çalışmalarım devam ediyor.

- hangi ipi kullanacağınızı diş doktoru söylüyor. öyle kendi başınıza seçemiyorsunuz sanırım. bilemem.


- kullanım sırası hakkında belli tartışmalar var gördüğüm kadarıyla. bence en güzeli, önce dişleri fırçalayıp büyük oranda temizliği gerçekleştirmek. sonra diş ipiyle rahat rahat aralara çalışmak, zaten olay bir şey çıkarmak değil diş arasından, o noktayı fış fış kayıklayarak bakterilerin tutunmasını engellemek, diş fırçalamak nasıl ki bir diş süpürme işlemiyse. veee en sonunda çalkalama suyuyla ağzı çalkalamak! işte bundan sonra sabah aynı fırçalama ferahlığıyla uyanacaksınız çünkü bakteri falan kalmadı!! keh keh keh! kiss my ass bakteriler! hemen yanınızdaki sevgiliye falan yumulun hatta, ohh ağzım kokuyor problemi yok bir şey yok!

çok zevkli değil mii??