Kitapları Okumaktan Sıkılanlar İçin En Güzel Harry Potter Hayran Kurgusu Hikayeleri

Karantinalar yeniden başlıyorken Harry Potter dünyasına dalmak isteyenler için lezzetli alternatifler.
Kitapları Okumaktan Sıkılanlar İçin En Güzel Harry Potter Hayran Kurgusu Hikayeleri

ah ulan ah! çocukluktan ergenliğe adım attığım yıllarda bir haftada tüm kitaplarını meme emer gibi okuduğum, sonraki üç hafta da tekrar tekrar okuduğum, internet üzerinden ilk samimi arkadaşlıklarımı kurmamı sağlamış, daha iyileri olsa da benim epey anlam yüklediğim fantastik seri.

bu yıl temmuz, ağustos ve eylül aylarında hem karantina hem de özel hayatımdaki koyu yalnızlığın beni basması neticesinde kendimi yine harry potter dünyasına kilitlemiştim, kitapları tekrar tekrar okumak sıkıyor, o yüzden daha önce girişmediğim, kıyısından döndüğüm ingilizce fanfiction dünyasına dalmak istedim.

karantinalar yeniden başlıyor ve benim gibi depresif ruh hali içerisinde olabilecek potterheadlere okuyup beğendiğim hikayeleri önereceğim şimdi.

1) prince of slytherin

james ve lily yaşıyor, harry dursleylerde büyürken ikizi anne ve babasıyla kalıyor. sirius hükümlü, peter james'in itibarını yönetiyor. harry ile ailesinin arası iyi değil ama harry kötü bir insan da değil, buradaki en sevdiğim şey tüm karakterlerin gri olması. hikayenin çok fazla beğeneni, takip edeni var, discord sunucusu var, okuduktan sonra bekleriz.

2) a second chance

mcgonagall oğlu gibi sevdiği sirius'un hain olduğuna inanmıyor ve onu harry 4-5 yaşındayken galiba, yargılanmasını sağlayıp hapisten kurtarmayı başarıyor. sirius harry'yi remus'la beraber büyütüyor, karakterlerin dateleri, ciddi ilişkileri oluyor. altıncı yıla kadar geldi hikaye. savaş okumak isteyenlere prince of slytherin'i daha çok öneriyorsam çiftli, seksli hikaye isteyenlere de bunu daha fazla öneririm. not: lgbt fobik olmadığınızı umut ediyorum.

3) şu yazarın yazmış olduğu bir seri var

lily ölmeden önce oğluna somut olarak bilgi birikimini bırakıyor, zamanın farklı aktığı bir mekanda harry plan kuruyor, taktiksel ilerliyor ve dumbledore, bakanlık, voldemort, ölüm yiyenlerle yetkin bir ekiple beraber stratejik şekilde savaşıyor. bu seri oldukça zekice yazılmış üç hikayeden oluşuyor şimdilik, çünkü yazan arkadaş serimize çok rasyonalist bir açıdan bakıyor. yazarın profilini link verdim, profildeki düşüncelerini okursanız yazarın kafasını anlayabilirsiniz.

4) a different kind of war

harry/fleur çifti altıncı yılda, savaş devam ederken yakınlaşıyorlar ama sulu sepken, yalapşap bir ergen ilişkisi gibi değil, gerçekten iyi işlenmiş bir çift hikayesi, ben pek çift etrafında dönen hikaye de sevmem zaten. tabii ki savaş devam ediyor, dumbledore harry'yi olayların içine daha fazla sokuyor, grindelwald zamanından kalan günlüklerini harry'ye veriyor falan, bu hikayenin de discord sunucusu var, bekleriz.

5) harry potter and the international triwizard tournament

dördüncü yılda harry yalnızlaşıyor, bunalıma giriyor, turnuvaya dahil edilen balo için dans dersi alması gerekiyor ve gerek sırlar odası'nda salazar'ın notlarından ve geride bıraktığı ritüellerden, gerekse greengrass, slughorn gibi danışmanlardan güç alıyor. harry bu hikayede çok eşli olacak, baştan uyarayım. bu hikayenin de bir discord sunucusu var, bekleriz.