Kızarmadan Güzel Bir Bronzluk Yakalamak İsteyenlere İşin Püf Noktaları

Özellikle beyaz tenli olup da bronzlaşmak isteyenler için gerekli tedbirler alınmadığı halde bir kabusa dönüşebilen bronzluk sevdasına dair bunları bilmek önemli.
Kızarmadan Güzel Bir Bronzluk Yakalamak İsteyenlere İşin Püf Noktaları
iStock


* güneşin en yakıcı ve tehlikeli olduğu zamanlar 12 - 16 arasıdır. mümkün oldukça bu saatlerde güneş ışınlarının teninize direkt olarak gelmesinden kaçının. ten renginiz önemli değil, bu saatler çok zararlı. kimse vücudunda güneş lekesiyle gezmek istemez.

* sabah ve akşam güneşi bronzlaştırmıyor demeyin, sabah 8 - 11 ile akşam 16 - 19 güneşin o zararlı etkilerinin minimize olduğu saatlerdir. belki birkaç gün geç bronzlaşırsınız ama dışı yanık içi pişmemiş et gibi olmazsınız.

* güneş kremleri çok önemli, güneşe çıkmadan yarım saat önce her bölgeye 2 mg gelecek şekilde krem sürün. terlemediğiniz veya suya girmediğiniz sürece 2 saatte bir bu işlemi uygulayın. havuz veya denize girerseniz saat gözetmeksizin tekrardan krem sürün.

* koyu bir bronzluk için kakao ve havuç yağı içeren kremlere yönelin. bunları yaparken bol bol su tüketmeyi unutmayın.

* yanık tene yoğurt ve dış macunu sıkmak, doğru bilinen yanlışların başında geliyor, keza yanığa buz tutmak da öyle. yanık ten için eczanede bulabileceğiniz kremler var onlardan kullanın. ben difestol jel 30 mg öneririm.

* bronzlaşma işi et pişirmeye benziyor biraz, özen göstermek gerekli. misal eti yüksek ateşte pişirirseniz bi şeye benzemez. bi tarafını 1 saat bi tarafını 15 dakika pişirirseniz de sağlıklı sonuç elde edemezseniz. yağsız et pişirebilir misiniz? hayır. vücudunuza da gerekli özeni göstermek zorundasınız.

Bu içerik de ilginizi çekebilir