Lassie ile Sivas Kangal Arasındaki Yaran Farklar

Lassie mi Kangal mı? Edebiyat tarihinin ünlü köpeklerinden Lassie, esasında koyun gütmek için kullanılan Rough Collie cinsi bir köpek ancak fazla sevimli ve tüylü olması, bizim Kangal ile kıyaslayınca komik çıkarımlara sahne oluyor.

lassie uyandığında önce dişlerini fırçalar, yüzünü yıkar, saçlarına fön çeker. sonra da gidip cornflakes yer, ntv'de haberleri izler, maillerine bakar ve kulübesinden dışarı çıkar. kangal ise sabah ezanıyla yerinden fırladığı gibi saça suyu vurur ve görev yerinde çay-sigara-poğaça yapar.

lassie yılbaşına uludağ'da ısıtılmış bir havuzda şampanya patlatarak girer. kangal ise o sırada türkü barda saz dinleyip rakı içmektedir. gecenin sonunda lassie çift kişilik ortopedik yatakta sevgilisi ile sevişir. kangal ise sözlüsüne yan baktıkları gerekçesiyle türkü barda olay çıkartır, nezarethanede sabahlar.

lassie şömine karşısında hiç sıkılmadan orhan pamuk kitaplarını okurken kangal "olm orhan pamuk o ödülü söyledikleriyle mi aldı yazdıklarıyla mı aldı" diyerek karşısındakini esir muhabbetine alıp sıkar.

lassie notebook'la bebek starbucks'ta internette gezinirken kangal esenyurt'ta internet kafede bilgisayarın yarım saat açılmasını bekledikten sonra yarım saat fifa 2006 oynar, 1 saatlik parayı peşin ödediği için bilgisayar otomatik olarak kendini kapar.

kangal 1 aylık birikimiyle arkadaşlarını toplar, ehliyeti olmadığı halde rent a car'dan müzik tesisatı sağlam bir doğan slx kiralar, dağa çıkıp arkadaşlarıyla rakı içer ve ibrahim tatlıses dinlerek ulur, dönüşte polis çevirmesinden kaçarken arabayı elektrik direğine bindirir ve cop yiye yiye nezarethanede sabahlar. sabahleyin otopark işletmecisi sahibi onu oradan kurtarır. lassie ise sahibinin cipinin sağ ön camından diğer araçlara havlar.

lassie, harvard uzantılı e-mail adresiyle 2004 yılında facebook'a üye olur, 2007'de "ayy burayı ameleler doldurdu" diye facebook'u terk eder. kangal ise 2009'da facebook'a superonline uzantılı mailiyle üye olur, tanımadığı dişilere yolladığı arkadaşlık talepleri sebepli hesabı kapatılır.

lassie ilk kez anaokulunda (zeka geliştirici-sosyal zeka arttırıcı-birliktelik pekiştirici bir oyunda) bir dişi köpeğin patisini tutar. kangal ise tutulduğu kara sevda yüzünden bir kez olsun aşık olduğu dişinin patisini tutmak için 3 yıl lise çıkışında bekler.

lassie modern hayata karşı tavrı sebebiyle cep telefonu kullanmaz. kangal ise 1 yıllık birikimiyle ikinci el bir iphone 11 alır.

lassie, 2 yıllık eşiyle ten uyuşmazlığı nedeniyle boşanırken, kangal'ın karısı aile içi şiddet nedeniyle baba kulübesine sığınır.

lassie, erasmus'la 8. kez yurt dışına çıkarken kangal, sahibinin tırına gizlenmiş şekilde ukrayna'ya giderek ilk ve son kez yurt dışına çıkar.

kangal, şiir sitesinden indirdiği gitmeli ve anlamlı fotoğraflara paint'le şiirler yazıp facebook'ta hoşlandığı kızı etiketlerken, lassie fotoğraf kulübüyle çıktığı doğu gezisinde nikon d7000'le çektiği fotoğrafların renkleriyle photoshop'ta oynar.

kangal çizik vcd'yi sqny marka vcd player'da izlemeye çalışırken, lassie film festivalinde jenerik bitene kadar sinema salonundan çıkmaz.

son söz

lassie'ye gel oğlum diyince gelir, kangala gel oğlum diyince sen gel lan der.