Los Angeles Lakers'a Takas Olan Isaiah Thomas'ın Bugüne Kadar Yediği Kazıklar Silsilesi

NBA'in son takas gününde sürpriz bir şekilde LeBron James'in takımı Cleveland Cavaliers'tan Los Angeles Lakers'a takas olan skorer gard Isaiah Thomas, bugüne kadar pek çok haksızlık ve şanssızlık yaşadı.
Los Angeles Lakers'a Takas Olan Isaiah Thomas'ın Bugüne Kadar Yediği Kazıklar Silsilesi
Getty Images/Justin K. Aller


kronolojik olarak sıralarsak

- 2011: boyu kısa diye eziklediler. hırs yaptı. draft'ta seçildi. ama 60. sıradan.


- 2012: son sıra seçimi olmasına rağmen nba'e girdi. iki kere batıda ayın çaylağı oldu, en iyi ikinci çaylak beşine seçildi.

Thomas'ın çaylak sezonunun en iyi 10 hareketi.

- 2014: 3. yılında 20.3 sayı ortalamasıyla oynadı. ama "savunma yapamıyor" dendi, beğenilmedi. alex oriakhi diye bir adam karşılığında phoenix'e takaslandı.


- 2015: phoenix'de dragic ve bledsoe'nun arkasında kaldı. yarım sezon sonra boston'a takaslandı.


2016: "bench skoreri" diye gittiği boston'da ilk beşe yerleşti. coştu. all-star seçildi.

Thomas'ın 30 Aralık 2016'daki 52 sayılık performansı (29'u son çeyrekte).

2017: azdı. 28.9 sayı ortalama yaptı. ikinci kez all-star seçildi. en iyi ikinci nba beşine seçildi. kız kardeşinin trafik kazasında öldüğü günün akşamı ağlayarak maça çıktı.

sonra kalçasından sakatlandı. "sakatlığı ciddi değil" dendi ama karısıyla evlilik yıldönümlerini kutlarken cavaliers'a takas olduğu açıklandı.

2018: kalça sakatlığı yüzünden ocak ayında dönebildi. maç eksiği olduğu için formsuz başladı. paul pierce "forma emeklilik törenimde isaiah videosu izlemek istemiyorum" dedi. rondo; "isaiah boston için kim ki" dedi. eziklendi. 

Thomas'ın Cleveland kariyerinde oyuna girdiği ilk an.

şu aralar cleveland'da "savunma yapamıyor" deniliyor. takımın başarısızlığının sebebiymiş gibi gösterildi. yine takas edilmek isteniyor. isaiah en son çıkıp: "artık takas olmak istemiyorum" dedi.

"gelen giden vurdu çocuğa bakalım sonra ne olacak" derken şimdi de lakers'a takas oldu.

kendisi çok potansiyelli oyuncudur, formunu bulursa kolay kolay şut kaçırmaz. şansız bir sakatlık yaşadı, adapte olana kadar da çok baskı gördü. lebron james'in liderliği de bence oyununu engelleyen etmenlerden. burada çok saçma yorumlar görüyorum yok "cleveland tarihi kazık atmış" vb yorumlar.

yahu millete göre lakers'ın bütün oyuncuları mükemmel? bakıyorum herkes lakers'tan bir oyuncuyu övüyor. önüne gelenin şamar oğlanına çevirdiği lakers'ın 6-7 oyuncusu sürekli her yerde övülüyor, gülerek bu durumları izliyorum. isaiah thomas geçen yıl boston ile yakaladığı top performansı bulursa lakers uzun vadede çok karlı çıkar.