Los Angeles Lakers'ın Takasın Son Günü Yaptığı Transferlerin Kısa Değerlendirmesi

Ülkemizde de bolca fanı bulunan Lakers'ın takas dönemi sonucu neler alıp verdiğinin özeti, buyrun.
Los Angeles Lakers'ın Takasın Son Günü Yaptığı Transferlerin Kısa Değerlendirmesi

rui hachimura > lakers

3 adet 2. tur hakkı > washington wizards

2 sene önce wizards tarafından dolandırılan lakers intikamını almış oldu. hachimura gibi potansiyeli belli bir kanadı, ilk 10'dan seçilmiş bir kanadı şu paketle almak çok büyük başarı. hachimura'yı bu kadar ucuza yollayan takıma nasıl oldu da westbrook için dünyaları verdik, anlayamıyorum.

Rui Hachimura

d'angelo russell + jarred vanderbilt + malik beasley > lakers

russell westbrook + 2027 ilk 4 sıra korumalı 1.tur lakers hakkı + juan toscano anderson + damian jones > utah jazz

mike conley + nickeil alexander walker + 2. tur hakkı > minnesota timberwolves

2 sene önce lakers'ın tüm rotasyonunu yıkan russell westbrook sonunda ayrıldı ve lakers rotasyonu yeniden kuruldu. d'angelo russell gene kontrat yılında hayatının topunu oynamakla meşgul, malik beasley tam olarak lakers'ın aradığı psikopat şutör ve jarred vanderbilt de lakers'ın anthony davis haricinde bulamadığı mobil uzun. tüm bu oyuncuları russell westbrook ve 1 tane 1.tur draft hakkına almak lakers adına çok büyük başarı, hele danny ainge gibi bir draft ölücüsüne sadece 1 draft hakkı vermek çok daha özel bir başarı. minnesota buraya kendisini atarak gobert'e daha uygun bir oyun kurucu almış oldu, jazz ise (tamamen şahsi görüşüm) vanderbilt gibi değerli bir asset'i haybeye lakers'a verdi.

D'angelo Russell 

mo bamba > lakers

patrick beverley + 1 adet 2. tur hakkı > orlando magic

pivot zenginliğinden ölen orlando mecburen bamba'yı yollamak zorunda kaldı (elinde wendell carter jr ve mo wagner olan, üzerine mobil pivot oynayabilen paolo banchero'yu seçip bol bol'a yatırım yapan takım ne demeye bamba'ya uzatma verir ki zaten?), lakers da bu fırsatı görüp sadece 1 adet 2. tur hakkı verdi. patrick beverley lakers'ta hiçbir işe yaramıyordu ne yazık ki. lakers bu sayede üçlük atıp blok vurabilen mobil bir yedek pivotu kadrosuna katmış oldu.

Patrick Beverley

los angeles lakers, 5 senedir ilk defa doğru bir trade deadline geçirmiş oldu.