Marvel Dizisi What If, Disney+ Türkiye'ye Neden Bir Ay Gecikmeli Olarak Geliyor?

What If 2. sezon neden yok? Marvel dizisi What If...'in 2. sezonu Disney+ ABD'de 22 Aralık'ta yayına başlamışken bizde bir ay gecikmeli olarak, 24 Ocak'ta platforma dahil edilecek. Neden ki?
Marvel Dizisi What If, Disney+ Türkiye'ye Neden Bir Ay Gecikmeli Olarak Geliyor?

what if... türkiye'ye ikinci sezonun getirilmemesi saçmalığını biraz araştırdım. altyazıdır, dublajdır, gerekirse sansürdür gibi hazırlıkları anlıyorum ama bunlar bahane değil. netflix ve amazon prime video tüm bunlara rağmen kendi işlerini dünyayla aynı anda getirebiliyor. sunucularda sorun var gibi açıklamalar gördüm fakat bu da inandırıcı gelmedi.

konu disney'in, yaşadığı finansal krizlerden sonra (allah allah neden acaba) bölgesel disney plus yatırımlarının altını kısmasından kaynaklanıyor gibi gözüküyor. ama bazı yerlerde daha az, bazı yerlerde daha çok kısmışlar.

çünkü şöyle bir kimlerde çıkmış kimlerde çıkmamış diye bakıldığında kuzey amerika ve avrupa ülkelerinde ikinci sezon yayınlanırken orta doğu, afrika, asya bölgelerinde platforma eklenmemiş olduğu görülüyor. 

yani zengin ve refah sahibi batı ülkelerine marvel var, sokaklarında toz ve deve olan doğu ülkelerine yok. we don't ride camels desek de türkiye orta doğu bölgesinde kabul ediliyor.

türkiye hesabından henüz bir duyuru yok fakat disney plus mena instagram hesabı ocak 2024 olarak duyurmuş. bize de muhtemelen aynı zamanda gelecek. neresinden tutsan aptalca bir strateji. disney tat kaçırmaya devam ediyor.