Masallara İnanan Ve Tam Bir "Hadi Kalk Gidelim" İnsanı Olan Yay Burcu Kadınları

Her burcun ilginç özellikleri olsa da yay çok acayip bir burç. Tam manasıyla ele avuca sığmayan bu insanların kadınlardaki özellikleri ise apayrı. Sözlük yazarları tecrübelerinden yola çıkarak yay burcu kadınlarının özelliklerini anlatıyor.
Masallara İnanan Ve Tam Bir "Hadi Kalk Gidelim" İnsanı Olan Yay Burcu Kadınları
iStock.com

hani bu gülüşüne, enerjisine, zekasına, yerinde duramamasına, açık sözlülüğüne, duygularını hiç kıvırtmadan olduğu gibi göstermesine, günü dolu dolu yaşamasına , cinsellikte, edebiyatta, sinemada, siyasette, dostlukta özgürlükte açık fikirli olmasına vurulup da sonra bu özelliklerini tek tek değiştirmek istediğinizde bir anda ortadan kaybolan , üstelik tek kelime açıklama yapmadan kaybolan ve arkasından sevdik poposu kalktı diye konuştuğunuz ama aslında sizi üstün özellikleriyle komplekse sokmuş ve sizin onu kaldıramadığınızı, sıradan kadınlara benzetmek istediğinizi farkedip, hayatın da insanlara bir şey anlatmak için kısa olduğunu bilip vakit kaybetmeden kendi yoluna giden kadınlar var ya. işte onlar hep yay burcu kadını aslanım.

hazır cevaplığı ile ünlüdür hatta verdiği muhteşem yanıtlar karşısındakini şoka da sokar, çoğu zaman sevgililerine tanrının sopası yok yerine beni tayin etti edasıyla çıkışlar yapar, genelde uzun boylu, sert bakışlıdırlar... ne istediğini çok iyi bilen kadın izlenimi yaratırlar ancak kendi içlerinde bir yandan da kendileriyle savaşırlar...
yemek yemeye bayılırlar, canlarının her istediği anında olsun isterler...
yay burcu kadını çok sık fikir değiştirir; öyle ki onun ilgisini canla tutmak için erkek kişiler yaratıcı olmak zorundadırlar... hareketsiz, sakin, tırnaklarını kemiren bir boğa da; hesap, kitap ve idealleri peşinde koşan bir oğlak da onların uygun burç seçeneği olamazlar...
yapmacıklık ve doğallık noktasını çok kolay anlar bu burcun kadını, o yüzden kolay kolay kandırılamaz, eğlenmeyi, gezmeyi, kafası estiğince dolaşmayı sever, baskı ya da kıskançlık ona göre değildir ancak kendi kıskanır hatta kaprisleri hep bu yüzdendir kendi inkar ediyor da olsa...
sözün özü zor kadınların burcudur, yetenekli ama canları sıkıldığında çok kolay 'byee honey' diyebilecek kadınların...

burçlar arasında özelliklerini bu kadar belirgin ve net gösterebilen başka bir burç yoktur.

yay burcu tanıdığınız bütün kadınlarda ortak olabilecek özellikler :

1- patavatsız olması. ağzına geleni tak diye söylemesi.

2- gezmeye düşkün olması. gel kız dünyayı gezelim desen hiç düşünmeden valizi toplar gelir.

3- hoş sohbet olması. saatlerce muhabbet etsen sıkılmazsın.

4- ince ruhlu olması. kimsenin dikkat etmediği ayrıntılara önem vermesi.

5- her şeyi dolu dolu yaşaması. hani sanki full esrarlı kafaya sahip , ne yaparsa yapsın zevk alabiliyor olması.

daha önce de belirtmiştim , tekrarlamakta fayda var.

ömür geçirilebilecek tek kadın yay burcu kadınıdır..

tam manasiyla ictendir. baska hic bir sozcuk bu kadar net anlatamaz yay burcu kadinini.

icinden ne geliyorsa, ne zaman nerde ve nasil geliyorsa hemen onu oracikta soyler, aninda. sevgiyi de, ofkeyi de, kirilmisligi da, isteklerini, arzularini beklediklerini de oldugu gibi anlatir.

hicbir zaman kucuk hesap pesinde kosmaz, soyle yaparsam bu olur, bunu soylemeliyim ki sonra bu sekilde gelissin vs gibi tavirlar yay burcu kadinina tamamen terstir, dogasinda yoktur onun oyun oynamak.

evet sikilgandir, herkesin anlattigi gibi, ama cok sevdigi her ne varsa ondan asla sikilmaz. mesela cok sevdigi bir sarkiyi bikmadan usanmadan saatlerce gunlerce dinler, en sevdigi filmleri de tekrar tekrar izler.

sicakkanliligi ve samimiyeti genel olarak dar bir bakis acisina sahip erkeklerde “hmm bu kizda is var dur ekmek cikar bize” gibi dusuncelere yol acsa da, bu erkekler avuclarini yalamalari gerektigini kisa surede anlarlar, cunku yay kadini yanlis anlasilmaktan ve olmadigi bir insan gibi algilanmaktan olesiye nefret eder ve oyle kiricidir ki sinirlendiginde etrafindan kacmak icin delik arayabilirsiniz. ne demistik, ofkesi de icinden geldigi gibidir, asla dizginlemez.

nasil davranmasi gerektigini bildiginden falan degil yine icinden geldigi gibi davrandigi icin cocuklarla cok iyi anlasir. aksama kadar onlarla oturup evcilik oynayabilir, ya da sarkilar soyleyebilir, saklambac oynayabilir. evet, icinde hic buyumeyen bir cocuk vardir. ve onu kaybetmeye niyeti yoktur.

hayatla ilgili net planlari olmamistir hic, hisleriyle davranir olaylara karsi, ama hayir asla mantiksiz degildir, lakin hisleri genelde mantigina agir basar. fakat eger tamamen karar vermisse hisleri artik onun icin hicbir sey ifade etmeyecektir.gec gelen bir kararliliga sahiptir.

en nefret ettigi seylerden biri kesinlikle planini kurdugu ya da olmasini istedigi birseylerin olmayacagini gormesidir, iste o zaman inanilmaz derecede hircinlasir. cunku eger istedigi bir sey varsa onu gercekten cok istiyor demektir.

dostlari, cok sevdikleri icin yapmayacagi sey yoktur, onlara karsi zaman zaman fevri davranip kirici olsa da her zaman gonullerini almayi bilir.

kesinlikle cok zor asik olur, ama eger olmussa da uc noktada sever. oyle cok sever ki daha once hic sevilmediginizi hissedebilirsiniz.

her konuda icinden geldigi gibi davrandigi icin asla yapmacik davranamaz, dolayisiyla hoslanmadigi insanlara karsi sahte gulumsemeler ya da sevimli cumleler kullanamayacagi icin bazen “ay ne gicik kiz” soylemlerine maruz kalabilir.

kalabalik bir yerde en cok eglenen, deli gibi dans eden, cevresindekileri guldurmek icin turlu maymunluklar yapan bir kiz gorurseniz, ve ayni kiz bi anda o maymunluklardan siyrilip ordaki en seksi hatun haline getirebiliyorsa kendini, bilin ki o kesinlikle yay burcudur.

ve ugrasmayin cekiminden kurtulamazsiniz.