Matthew Perry'nin, Chandler'ın Önemli Bir Sahnesi İçin Senaryoya Bizzat Müdahale Etmesi

Geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden Matthew Perry, canlandırdığı karakter için oldukça özverili davranıyormuş meğerse.
Matthew Perry'nin, Chandler'ın Önemli Bir Sahnesi İçin Senaryoya Bizzat Müdahale Etmesi

matthew perry... bugün öğrendiğim bir yeni bilgiyle daha seni en güzel duygularla yad ediyorum. perry, hayat verdiği karakteri chandler'ı ve onu seven insanları çok önemsiyormuş. öyle ki senaristlerle görüşüp senaryoya müdahale ettiği, gidişatı değiştirdiği bir bölüm olmuş.

Uyarı: Spoiler içerir.

kendisi, chandler'ın monica'yı aldattığı sahneyi çekmeyi reddetmiş.

5. sezon'da geçen bölümde monica, eski sevgilisi richard'la öğle yemeği yemesi üzerine chandler ile tartışma yaşarlar. chandler kavga sonrası otel odasına çıkar. oda servisini çağırır ve gelen kadın otel çalışanı ile monica'yı aldatır.

senaristlerin kurgusu bu şekildeymiş. hatta provasını dahi yapmışlar. otel çalışanı olarak düşünülen kadın konuk oyuncunun anlattıklarına göre canlı seyirci karşısında çekim yapılmadan bir gün önce matthew perry senaristlerle görüşmüş. chandler monica'yı aldattığı için seyircinin asla chandler'ı affetmeyeceğini dile getirmiş. matthew'un senaristlerle görüşmesi üzerine senaryo değiştirilmiş. aşk adam chandler'ı senaristlerin mahvetmesine izin vermemiş ve senaryonun gidişatına müdahale etmiş. hanımcılığın kitabını yazan aslında rolünü üstlenen matthew perry imiş.

chandler'ın monica'yı aldatmasına izin vermediğin ve sevenlerini önemsediğin için tekrar teşekkürler matty.

kaynak