Michael Jackson'ın Klibinde Oynayan Birbirine Düşman Gerçek Gangster Çeteleri

Michael Jackson'ın 1982 çıkışlı dünyanın en çok satan Thriller albümünden "Beat It" şarkısı sokakların gangster hayatıyla ilgili. Şarkının klibinde oynayanlar ise gerçek gangsterlermiş.
Michael Jackson'ın Klibinde Oynayan Birbirine Düşman Gerçek Gangster Çeteleri

1983 yilinda yavastan parlamaya baslayan "from the east coast to the west coast..oraya gelir mina koruz ipneler" konseptindeki zenci cetelerin savasini konu alan bir yapimdir bu..
beat it in klibindeki beyazli adam olsun klibin basindaki cete resileri olsun gercek ceteciligin kompetani,cete insanlaridir..83 yilina kadar coktan nami duyulmus maykili kiramazlar klibinde oynarlar.."savasmayin dans edin" tarzindaki bu klip ceteler icinde cok tutulmus hatta cetelerin savasina bir "girgiriye" havasi vermistir..rivayet odur ki los angeles polisi ne zaman bir cete savasi olsa music box lara bunun kasetini cakip cetecilerin dans etmesini saglamistir..olmaz tabii boyle bir sey..rivayet dediime bakmayin simdi uydurdum..

neyse efendim sarkinin basindaki bass rifflerini jacksonlardan bas gitar calan koyu tenli arkadas yapmistir..sevgiler burdan..albumde bu sarkidan sonra giren billie jean adli sarkida da ayni gitaristin riffleri duyabilir..sahsi olarak faniyim kendisinin..tanisam belki daha cok severim..

michael jackson'un beat it klibinde oynayan herkesin (dansçılar hariç) gerçek gangsterler olması. hem de birbirlerine düşman 2 çete.
mj'nin amacı çatışmaları durdurup barış ortamı yaratmak. (canım benim ya..)

çekim yapılan yerde onlarca polis hazır beklemiş ve hemen bitsin diye tekrar çekimlere izin vermemiş.
bu yüzden de mj'nin yanlışlıkla beyaz deri elbiseli adamın ayağına bastığı sahne kullanılmak zorunda kalmıştır.
şu videoda 04:30'a bakiniz.