Müge Anlı'da Canlı Yayında Cesedi Bulunan Şaban Ataş Olayının Özeti

Muğla'da 22 Mart'ta kaybolan Şaban Ataş'ın trajik sonu Müge Anlı canlı yayınında ortaya çıktı. Eski eşi Emine Karabulut, en yakın arkadaşı ve sevgilisi Burhanettin Öztürk tarafından öldürüldüğünü itiraf ederek cinayeti itiraf etti. İşte olayın özeti.
Müge Anlı'da Canlı Yayında Cesedi Bulunan Şaban Ataş Olayının Özeti


Olay: Muğla'da 22 Mart'ta kaybolan Şaban Ataş'ın trajik sonu Müge Anlı canlı yayınında ortaya çıktı. Eski eşi Emine Karabulut, en yakın arkadaşı ve sevgilisi Burhanettin Öztürk tarafından öldürüldüğünü itiraf ederek cinayeti itiraf etti. İtirafın ardından canlı yayında bulunan ekipler, Karabulut'un verdiği bilgiler doğrultusunda Sarıyer'de arama yaptı ve Ataş'ın cesedini buldu. Burhanettin Öztürk de gözaltına alınarak tutuklandı.

müge anlı ile tatlı sert programındaki kayıp şaban ataş olayındaki uçkuru düşük, kendini çok akıllı sanan mercimek zekalıların karakter haritası şöyle:

emine

- kocası olan kayıp şaban ile 15 yıl önce boşanmış. şaban onu aldattığı için boşanmıyor, kocası diğer kadınla evlenmek istediği için boşanıyor. şaban boşandıkları gün ona geri dönüyor ve o da hemen kabul ediyor.

- boşandığı şaban'la aynı evde yaşamaya devam ediyor çünkü maddi durumunun olmadığını ve ona muhtaç olduğunu söylüyor.

- şaban'ın korkunç bir insan olduğunu da sadece onunla burhanettin iddia ediyor. eve hiçbir zaman para getirmeyen şaban, söylediğine göre onun tarlada çalışıp kazandığı parayı yiyor. e hani maddi olarak şaban'a muhtaçtın?

- şaban'ın ''küçük kadınlara'' zaafı olduğunu da yine kendisi iddia ediyor. 

- ekrana burhanettin gelince yüzü gözü aydınlanıyor, gülmeye başlıyor.

- gece gündüz burhanettin'in arabasında görülüyor. sebebi sorulduğunda ise ''birlikte tarlaya gidiyorduk.'' diyor. akşam 8'de tarlaya gidiyordunuz? peki. 

- tarlaya giderken kadınlar servisini kullanmak istemiyor, sadece burhanettin'in arabasına biniyor.

- şaban'ın mahalledeki türkan'ın kızı şule'yle ilişkisi olduğunu anlatıyor.
- burhanettin'in kart şifrelerini, e-devlet şifresini biliyor.
- mahalleden birçok kişi tarafından burhanettin'le arabada öpüştüğü görülüyor.
- burhanettin ile sık sık otele gidip bir saat odada kalıyor.
- para karşılığı erkeklerle birlikte olduğu, mantar toplanan tarlada sevişirken görüldüğü söyleniyor.

burhanettin

- şaban'ın en yakın arkadaşı, tom'un jerry'si. şaban kendisinden ''canım kadar sevdiğim kardeşim'' diye bahsediyor.

- şaban'la o kadar yakınlar ki şaban'ın karısı emine'yi her yere o taşıyor, şaban çalışırken onun ailesini pikniğe götürüyor. emine'nin çocuklarıyla ilgilenmek için kendi üç çocuğunu ihmal ediyor ve bunu ''niye öyle yaptığım da bana kalsın.'' şeklinde mantıklı bir cevapla açıklıyor.

- aynı mahallede oturmalarına rağmen şaban'ların evinde bazen 3-4 gün yatılı kalıyor çünkü çok yakınlar, anlasanıza.

- emine'nin iddia ettiği küçük kadınlara zaaf iddiasını burhanettin de tekrarlıyor. öyle ki ona göre facebook profilinde 3 bin kadın ekli olan şaban, abla dediği 66 yaşındaki türkan'a gidip ''sana para vereyim, hem kızınla hem seninle birlikte olayım.'' bile diyor.

- türkan ise ''benim kızlarıma sarkıntılık eden burhanettin'di, biz şaban'dan kötü bir hareket hiç görmedik.'' diyor. buna karşılık burhanettin'i emine'nin oğulları canhıraş savunuyor.

- tavuğa minik bir taş atarken taş "yanlışlıkla" karısına gelip karısında tedavi ile iyileşemeyecek bir hasar bırakınca karısı onu darp raporuyla şikayet edip terk ediyor. davanın sonucunda hükmün açıklanması geri bırakılarak serbest kalıyor.

- terk eden karısı için nedense emine'nin telefonunda karısına ''lanet kadın'' şeklinde bir mesaj atıyor. aynı anda karısına atılan diğer mesajlar için ''emine atmıştır.'' diyor. burhanettin'in karısı küfürlü mesajlar olduğu için emine'den şikayetçi oluyor. mahkemeye çıkan, savcıyla görüşen ikili diğer mesajlarda ne yazdığını asla hatırlayamıyor.

- karısı, emine'yle görüşmemesini istemesine rağmen ondan habersiz inatla emine ve oğullarıyla görüşüyor çünkü iyilik yapma aşkıyla yanıp tutuşuyor.

- kendi çocuğu hastayken emine'yi hastaneye götürüyor. tanıdık geldi bu hastane hikayesi.
- emine'yle namaz kılarken fotoğrafları var.
- sevgilisi olan kadınları kendisi namus timsali olduğu için ayıplıyor.

mert

- emine'nin büyük oğlu.
- türkan'ın evlenmek üzere olduğu kızı şule'yi babasıyla birlikte gördüğünü söylüyor.
- mahallelinin annesi ve burhanettin ile ilgili iddialarına çok sinirleniyor, zor kapattığı ağzından tükürükler saçarak ''burhan amcam bize sadece iyilik yapar lan!!!'' diyor.

mehmet

- emine'nin küçük oğlu, aşçı.
- emine ve şaban'dan uzakta yaşıyor, buna rağmen şaban'dan nefret ederken burhanettin için ''bize o babalık yaptı.'' diyor.
- babasının şaban olduğu şaibeli. emine'nin komşuları ''mehmet ne kadar burhanettin'e benziyor.'' deyince emine ''zaten onun oğlu.'' deyip gülüyor.

sonuç

emine, cinayeti burhanettin'in işlediğini ve mert ile birlikte şaban'ın cesedini taşıdıklarını itiraf etti.