Müge Anlı'da İşin İçinden Çıkılamayan Kayıp Aşçı Yusuf Kavuk Olayının Özeti

Müge Anlı'da son günlerde Yusuf Kavuk olayı dikkat çekiyor.
Müge Anlı'da İşin İçinden Çıkılamayan Kayıp Aşçı Yusuf Kavuk Olayının Özeti

kayıp aşçı yusuf kavuk meselesi acayip yerlere gidecek gibi

yusuf alaçatı'da bir otelde aşçılık yaparken, derya altun ve kardeşleriyle arkadaşlığı başlıyor.
bu arkadaşlığa dair maddi delillerimizden bir tanesi kapadokya'da yaptıkları konaklama.
derya altun, yusuf ile arkadaş olduklarını, kendisine abla dediğini, ailesininde yusuf'u tanıdığını, yusuf'un 'eşinin kuzeni'yle birlikte olduğunu ve ayrıldıklarını, annesinin yusuf'a oğlum dediğini iddia ediyor.

yusuf ve derya beraber telefon almak için makedonya'ya gidiyorlar. derya aynı zamanda makedonya'da hukuk öğrencisi. her ayın 10 gününü orada geçiriyormuş. makedonya'ya harun'da geliyor. harun ile tanışan yusuf, harun'un iddiasına göre ortaklığa girişmeye niyet ediyor. derya makedonya dönüşü yusuf'la iritbatı kesiyor, yusuf güya orada derya altun'a yakınlaşmaya başlamış ama derya bunu reddetmiş.

yusuf'un kaybolduğu gün irtibat kurduğu son kişi: harun ataş

yusuf derya ve harun'la ilgili şüphelerinden yakınlarına söz edip bursa'ya gidiyor. harun'un iddiasına göre; yusuf memleketinde bir tarla satmış, 4 milyon lira parası varmış ve güzellik salonuna ortak olmak istiyormuş harun'la.

harun sabah bunu bursa'da almış, kahvaltı ettikten sonra, arkadaşlarıyla buluşması için bir avm'ye götürmüş, yarım saat beklemiş, sonra yusuf bir araç anahtarıyla geri dönmüş ve harun'dan kendisini arabasının yanına bırakmasını istemiş. harun'da bırakıp gitmiş. sonrasında yusuf'tan haber yok.

gelelim olasılıklara

öncelikle ilk şüphe duyulması gereken harun'dan önce, derya'nın eşiydi bence. adam (yurt dışında yaşıyormuş) eşinin yasak ilişkisini öğrenip, yusuf'u ortadan kaldırmak istemiş olabilir. eşin ismi cismi hiç anılmıyor, inşallah devlet görevlisi değildir.

yusuf'u eğer harun yok ettiyse, çok gerizekalı da değilse; onlarca kameranın olduğu bir yerde ayrıldık demezdi. bursa emniyeti gidip bahsi geçen avm'deki kameralara bakıp hemen sonuca ulaşabilir.

eğer yusuf avm'de birileriyle buluştuysa bunlar kim? eğer bir araç anahtarı verdilerse ne için verdiler, bunun üstüne gitmek lazım. harun'un yalan söylediğine pek inanasım gelmedi. eğer yusuf'u alıp öldürdüyse, yarıntası tayfur'un bile kameralara yakalanmamak için farklı yollardan döndüğünü hatırlarsınız, ortalık yerde böyle bir şey yapmamıştır. akşam başka bir yerde buluşmuş olabilir tabii, ama bunlar ulaşılmayacak kanıtlar değiller.

burada mide bulandırıcı olan, değirmenin suyunun nereden geldiği yine

derya ve kız kardeşlerinin sosyal medya hesaplarına bakınca hızlı bir yükseliş trendi göze çarpıyor. inşallah helal paradır. ayrıca eşleriyle de fotoğraf ve videoları mevcut. derya eğer yusuf'la birlikteyse; yusuf'u ayrılacağım diye oyaladı diye düşünüyorum.

ayrıca 500-600 tane güzellik merkezi olan harun bey; bu kısımda ciddi batırdı. suç dünyasında yeni akım güzellik merkezi açıp para aklamak olmuşken, akıllarda bir sürü soru işareti kaldı. müge anlı olayı bu noktada iyi yerden yakaladı; siz zamanı çok kıymetli bir adamsınız, neden yusuf'a bu kadar zaman ayırdınız ki?, dedi.

bu çocuğu kurye olarak falan kullanmıyorlardır inşallah. yusuf'un, arkadaşı ramazan'a harun için attığı mesajda acayip. harun'un tc kimlik numarasını atıp, araştırmasını istiyor, polis olduğunu söyleyip tehdit etmiş harun. suça mı bulaştı ki tehdit etsin yahu? ben bile facebook'a girip isim-soyisim yazınca harun'un ne olduğunu buldum. bunun için neden ramazan'a mesaj atıyor?

harunun tehdit gerekçesi ne? derya'nın kocasına ilişkinizi söylerim mi, yasa dışı iş yaptığını bildiririm mi? polis olduğunu iddia ederek tehdit etmesi, yusuf'un yasadışı iş yapmış olmasına delalet olabilir.

ayrıca yusuf'un ailesi yusuf'un parasız olduğunu söylüyor, eğer öyle olsa derya ona pas vermezdi. parası yoksa bile varmış gibi davranma olasılığı yüksek. aynı intibaya harun da kapılmış olabilir.

bunlar niye makedonya'ya gidiyor, niye türkiye'nin değişik lokasyonlarında buluşuyor? kimin eli kimin cebinde neden belli değil? umarım benim için pistir, hepsinin 2'şer 3'er çocuğu var. o çocukların sonu ne olacak? analarının babalarının yıllarca düşünmediğini biz düşünüyoruz...

ekleme: adamın ve sülalesinin gerçekten bir sürü estetik ve güzellik merkezi var. en azından bu konuda doğru söylemiş diyebiliriz. diyelim bir güzellik merkezi adı tutmuş, birçok il ve ilçede aynı isimde zincir şubeleri mevcut.ben 12 tane bulabildim 5 dk'da. harun yayında yusuf için "4 milyona bana ortak olsa, 2 milyon bana kalır" gibi bir cümle kurdu, araştırılması lazım. tünelin ucu nereye çıkacak bakalım...