Müthiş Zevkli Bir Eylem: Bilgisayar Oyunlarında Her Şeyi Bir Kenara Bırakıp Manzara Seyretmek

Bazı bilgisayar ve diğer konsol oyunlarında zaman zaman o kadar güzel manzaralar oluyor ki, oyunu moyunu boşverip görüntülerin güzelliğine dalabiliyorsunuz.
Müthiş Zevkli Bir Eylem: Bilgisayar Oyunlarında Her Şeyi Bir Kenara Bırakıp Manzara Seyretmek


v rally adlı araba yarışında bir haritada ormanın içinden geçerken karşınıza bir dere çıkıyor. normalde o dereden hızla geçen arabalar kenara su sıçratırken, ben aracı dere kenarına park edip kuş seslerini dinlerdim. hep arabadan inip dere kenarında piknik yapmayı hayal ettim. olmadı. tabii araba yarışı bu. şimdi orada piknik yapma imkanı verseler, bu sefer bi küçük illa ki açılır. sonuçta yarışın ruhuna aykırı. olmaz. ımmm dıt.


skyrim de o kadar güzeldi ki manzaralar, oyuna başlamamın üzerinden çok geçmeden bir adet screen shot programı indirmiş, ilk karakterimi de okçu yapmıştım ki zoomlayabileyim.

dere kenarında otlayan güzelim geyiği çekeyim derken kurt gelip saldırmıştı hayvana da belgesel fotoğrafçısı olmuştum birden.

savaş muhabiri oldum bazen. kalenin tepesinden kaleye fırlatılmış mancınık taşı fotosu çektim.

bazen de dağın en üst noktasından o müthiş manzaranın fotoğrafını çektim.

gökyüzünde yalnız gezen dragonlar, benim elimde makine; fotoğrafçılık oynadım skyrim de.

vampir fotosu bile çektim lan. valla!

2015 haziran başı yıllık izinler girilmiş, ağustos başındaki küçükkuyu tatili beklenmektedir.
gta oynarken araç ile haritada yüksek bir noktada görev tamamlanmaktadır. bilen bilir, çanakkale tarafından gelirken küçükkuyu'ya birkaç km kala bir varyant vardır ya hani şu tüm küçükkuyu'nun ayaklarınızın altında olduğu. ha işte gta'daki manzara da muazzam şekilde bunu hatırlatır bana. sonra da arabayı sağa çekip dolaptan bir bira kapıp müzik eşliğinde bu manzara izlenir ve izin tarihi gelsin diye dua edilir.

tanım: gta'da yaptığım eylem.

oyuncuya derinden vaay çektiren hoş anlardır. nasıl olurda kimse assassin's creed revelations'dan manzara resmi koymamış şaşırdım ortada 1510'lu yıllardan istanbul manzaraları mevcut. kısmen yaşadığım şehir olmasının etkisi vardır tabi ama bir oyunda bu kadar güzel atmosfer ve manzara görmedim. o yılları hissettirebiliyor.the vanishing of ethan carter'ın bu zamana kadar anılmadığı bir başlık. bazen bir tabloya bazen de gerçek bir doğa manzarasına bakıyormuşsunuz havasında.

özellikle aydınlık ve karanlık orman bölgeleri arasında geçiş, aydınlık yerlerdeki büyüleyici güzellik ve karanlık yerlerin tekinsiz havası, mükkemmel bir kontrast oluşturuyor oyunun genel atmosferinde.
grand theft auto v'i oynama sebeplerimden biri olan aktivite.