Nasıl Bu Kadar Az Kişi İzler Dedirten Kaliteli Diziler

Çoğu Netflix Türkiye'de olmadığı için hiç bilinmeyen, az kişinin izlediği güzel diziler.
Nasıl Bu Kadar Az Kişi İzler Dedirten Kaliteli Diziler

wings

abd'deki nantucket adasında bulunan ufak bir havaalanı ve bu havaalanında pilotluk yapan iki kardeşin hikayesini anlatan sitcom. bu dizi cheers ve frasier ile aynı yapımcının elinden çıkmış.

my so called life

homeland dizisinden tanıdığımız claire danes'in henüz 15 yaşındayken oynadığı ve sadece bir sezon süren gençlik dizisi. stil olarak freaks and geeks'i andıran diziyi diğerlerinden ayıran bir özellik 15 yaşındaki karakterleri gerçekten de 15 yaşındaki gençlerin oynuyor olması. aynı dönemde bir çok gençlik dizisinde 15 yaşındaki karakterleri 25 yaşındaki aktörler oynuyordu.

the looming tower

11 eylül'den önce amerikan istihbaratının yaşadığı sıçışları ve fbi/cia arasındaki çekişmeler yüzünden teröristlerin elden kaçırılmasını anlatan belgesel tadında bir drama. homeland sevenlerin seveceği cinsten bir dizidir.

letterkenny

kanada'da 5 bin nüfuslu ufacık bir kasabada yaşayan serseri gençlerin maceralarını anlatan ve 8.8 imdb puanına sahip olan efsane dizi. karakterler çok hızlı konuştuğu ve yerel argo kullandığı için bazen anlaşılması zor olsa da çok güzel bir komedi dizisi. sanki dizi sanki south park'daki çocuklar büyümüş de dizi çekmiş gibi bir atmosfere sahip.

line of duty

polis müdürlüğü tarafından yolsuzlukla suçlanan ve hakkında soruşturma açılan başarılı bir polis dedektifinin hikayesini ve sırlarını anlatan ingiliz dizisi. biraz the shield dizisini andırıyor. dizi ingiliz yapımı olmakla beraber ingiliz polis teşkilatını ve ingiliz devletini yerden yere vuruyor.

murdoch mysteries

1900'lerin başında kanada'da geçen bir dedektiflik dizisi. bir çok yönden sherlock'u andırıyor.

galavant

orta çağ'da geçen ve eski masallarla dalga geçen bir müzikal komedi dizisi. dizide prensimiz var, kralımız var ve prensesimiz var. her türlü komik ve eğlenceli olaylar gelişir.

doc martin

londra'dan ingiltere'nin batısındaki bir sahil kasabasına taşınıp köy doktoru olan ama taşındığı sahil kasabasındaki halkla sürekli sürtüşen burnu havada bir doktorun hikayesini anlatan komedi/drama dizisi. özellikle dizinin geçtiği yerin manzaraları hayranlık uyandıracak derecede.

sleeper cell

homeland benzeri fbi/terörizm temalı bir başka dizi. ilk bölümleri biraz yavaş olsa da oldukça yüksek gerilime sahip olan bir dizi. toplam 20 civarı bölümü olduğu için çabukça bitiyor.

taboo

babasından kanada'da toprak kalan ve bu toprakları ingiliz hükümetine veya yandaşlarına satmak istemeyen eski bir denizcinin hikayesini ve başına gelenleri musibetleri anlatan 1800'lerde geçen bir drama.

graceland

fbi çok zengin bir uyuşturucu karteline yaptığı bir operasyon sonrası okyanus manzaralı bir villaya el koymuştur ve kamulaştırmıştır. bundan sonra yeni mezun fbi ajanları bir yandan plajdaki bu süper lüks villada takılırken bir yandan operasyonlara katılırlar. dizi san diego'da çekildiği için harika bir atmosfere sahip ve farklı bir aurası var.

justified

modern zaman western'i diyebileceğimiz bir dizi. ana karakterimiz sıra dışı yöntemlerle suçlularla mücadele ettiği için başı sürekli belaya giren, silahını kullanmaktan çekinmeyen biridir. kendisi sürekli sürgün edildiği yerlerde de basını belaya sokmaktan çekinmez. klişe bir hikaye gibi gözüküyor ama dizideki atmosfer, oyunculuklar ve sürükleyicilik 10 numara.

body of proof

adli tıpta çalışan ve farklı yöntemlerle cinayetleri aydınlatan, garip bir kişiliğe sahip olduğu için pek sevilmeyen ama başarılı olduğu için kendisine katlanılan karizmatik bir kadın doktorun hikayesi. doktorumuz otopsi yaptığı cesetlere ceset değil de hikayesi olan bir insan olarak yaklaştığı için kimsenin göremediği şeyleri görüp cinayetleri daha güzel çözmektedir. csi, castle veya bones sevenler bunu da seveceklerdir.

mr inbetween

geceleri soğukkanlı profesyonel bir tetikçiyken gündüzleri çocuklarına babalık yapan bir adamın ikilemde kalan hikayesini anlatan avustralya yapımı dizi.

rescue me

new york'taki itfaiyecilerin hikayesini anlatan drama/komedi karışımı dizi. ana karakterimiz 11 eylül'de bir çok arkadaşını kaybettiği için travma yaşamakta, ölen arkadaşlarının halüsinasyonlarını görmekte, adeta şizofrene bağlamaktadır ama aynı zamanda kendisini oldukça komik ve ilginç olayların içinde de bulur. dizide bazı bölümlerde drama bazı bölümlerde komedi daha öne çıkıyor.

united states of tara

steven spielberg yapımı komedi/drama dizisi. ana karakterimiz çoklu kişilik bozukluğu yaşayan bir annedir ve olmadık zamanlarda birbirinden farklı, hatta birbirine zıt karakterlere bürünmektedir. dizide birbirinden farklı 6-7 karakteri başarıyla oynayan toni collette her anlamda oyunculuk dersi vermektedir.

corner gas

kanada'da kuş uçmaz kervan geçmez bir yol kenarında bulunan ufak ve köhne bir benzin istasyonunda geçen olayları anlatan aşırı samimi ve içten bir komedi dizisi. çizgi film versiyonu da mevcuttur.

horrible histories

tarihi olayları komik bir şekilde anlatan skeçli komedi dizisi. her bölümde 3-4 farklı tarihi olayı inceliyorlar ve izleyicileri kah taş devrine, kah birinci dünya savaşına, kah fransız devrimine götürüyorlar. oldukça başarılı bir mizah tarzı var. kahpe bizans'ın dizileştirilmiş ve ingiliz mizahıyla süslenmiş hali diyelim.

samantha who

evli ve çocuklu'daki kelly bundy'nin (christina applegate) başrolde oynadığı az bölümlü komedi dizisi. ana karakterimiz trafik kazası sonrası hafızasını kaybetmiştir ve etrafındaki insanlardan kim olduğunu hatırlatması için yardım istemektedir. bölümler ilerledikçe karakterimizin hafızasını kaybetmeden önce nasıl bir insan olduğuyla ilgili ipuçları ortaya çıkar ve olaylar gelişir.

harrow

avustralya yapımı dexter benzeri bir dizi. ana kahramanımız adlı tip doktorudur ve kimseye söyleyemediği bir sırrı vardır. bölümler ilerledikçe bu sır yavaş yavaş ortaya çıkar.

fresh off the boat

asyalı göçmen bir ailenin amerika'da yaşadığı olayları ailenin çocuğunun gözünden anlatan komedi dizisi. bu dizi bir çok yönden malcolm in the middle havası veriyor.

you're the worst

coupling'i sevenlerin seveceği türden bir dizi. insan ilişkilerini ve kadın-erkek ilişkilerini farklı bir yönden irdeliyor ve mizah olarak oldukça aşmış bir dizi.

the mick

it's always sunny in philadelphia dizisinde sweet dee olarak tanıdığımız kaitlin olsen'in başrolde oynadığı bir komedi dizisi. ana karakterimiz amerika'da fakir mahallesinde yaşayan işsiz güçsüz, bütün gün sarhoş gezen ve uyuşturucu kullanan biridir ama malikanede yaşayan zengin ablasının çocuklarına bakması gerekmektedir. karakterimiz bir yanda malikaneye taşınırken bir yandan eski alışkanlıklarından vazgeçmez. it's always sunny sevenlerin seveceği türden bir dizi.

dirk gently's holistic detective agency

fargo sevenlerin seveceği türden bir dizi. aşırı derecede karmaşık olaylar yaşanıyor ve olayları çözmek zaman alıyor ama olayları çözerken eğlenceli vakit geçireceğiniz kesindir.

the detour

özellikle ilk sezonu oldukça matrak olan bir komedi dizisi. ailemiz florida'ya tatile gidecektir ama evin babası son anda uçak biletlerini iptal edip yola arabayla çıkmaya karar verir. yolda ailenin başına gelmedik olay kalmaz. aile ayrıca kendisini bir fbi soruşturmasının ortasında bulur ama bunun sebebi ve gelişmeler bölümler ilerledikçe ortaya çıkacaktır.

angie tribeca

brooklyn nine nine benzeri aşırı absürt bir polisiye komedi. başrolde the office ve parks and recreation'dan tanıdığımız rasheda jones oynuyor. bir b99 olmasa da zaman zaman insanı güldürmeyi başarabiliyor. dizideki espriler yiğit özgür karikatürleri absürtlüğünde.

the mighty boosh

bir hayvanat bahçesinde geçen ilginç, absürt ve sürreal olayları anlatan ingiliz komedi dizisi. alışmak zaman alıyor ama 2-3 bölümden sonra sizi hızla içine çekiyor.

the guest book

amerika'da insanların tatil için gecelik kiraladığı bir dağ kabininde geçen olayları anlatan komedi dizisi. kabine her bölümde farklı kişiler geliyor ve her bölümde farklı bir hikaye anlatılıyor.

the jim gaffigan show

amerikalı komedyen jim gaffigan'ın 5 çocuğuyla beraber new york'ta 2 odalı bir evde yaşadığı komik olayları anlatan dizi. jim gaffigan gerçekten de 5 çocuk sahibi ve gerçekten de 2 odalı bir evde yaşadığı için hikayenin gerçek hayat hikayesini anlattığını söyleyebiliriz.

portlandia

portland/oregon'da yaşayan bir grup hipster'in başından geçenleri anlatan komedi skeçleriyle dolu dizi. saturday night live'dan tanıdığımız fred armisen başrolde. özellikle ilk 3 sezonu aşırı komik.

what we do in the shadows

new york'ta 1800'lerden beri yaşayan bir grup vampirin hikayesini "the office" tarzında anlatan bir komedi dizisi. aynı ismi taşıyan filmi de var.

brassic

ingiltere'de bir grup gencin hikayesini anlatan dizi. gençler serseri grubudur ve başlarında bipolar hastalığı olan vinnie bulunur. her bölümde gençlerin başından bazen matrak bazen dramatik olaylar geçer.

grand hotel

miami'de 5 yıldızlı lüks bir otelin sahibi olan bir ailenin oteldeki hikayesini anlatan, hicbir şeyin gözüktüğü gibi olmadığı ve hikayenin zamanla açıldığı dizi.

king of the hill

1990'larda texas'ta orta sınıf bir ailenin başından geçenleri anlatan animasyon dizisi. simpsons, family guy gibi diğer animasyonlara göre daha ağır bir temposu var ama özellikle texas kültürüne meraklı olanlar için oldukça eğlenceli bir dizi.

bob's burgers

abd'nin doğu yakasında bir sahil kasabasında butik hamburgerci işleten 3 çocuklu bir ailenin hikayesini anlatan içten ve samimi bir animasyon dizisi.