Nike'ın Eski ve Yeni Futbol Yıldızlarını Çoklu Evrende Bir Araya Getirdiği Reklam Filmi

Nike, futbol dünyasında eskiye özlem duyanları mutlu edecek bir reklam filmi yayınladı.

Nike FC Presents the Footballverse

Reklam filmine Ekşi Sözlük'ten gelen yorumlar

2000'lerdeki futbol reklamlarına dönmüşler. o zamanlar internet olmadığı için elden ele jogatv reklamlarını paslardık. ronaldinho'nun küçüklüğünün olduğu video hala dün gibi aklımda.

ancak bu reklamda ronaldinho ve ronaldo'yu görmekten daha çok, edgar davids'i görmek benim tüylerimi diken diken etti. eskiden futbol daha renkli ve güzeldi.

4 küsür dakikanın nasıl geçtiğini anlayamadığım, efsane bir video olmuş. 10 dakika bile olsa izlenirdi. endüstriyel futbol öncesini ve 80-90 neslinin izleyerek büyüdüğü efsanevi futbolcuları konu alan bir dizi serisi çekilse tadından yenmez.

tek kelimeyle mükemmel. inanılmaz detaylar var, hepsini açıklamak mümkün değil. fakat geleceğe giderken topun yerde alev bırakması, geleceğe dönüş filmine bir gönderme

vasat reklam. klişeden gözüm kanadı. nike'ın neredeyse tüm reklamları aynı konsepttir zaten. diğer tüm nike reklamlarından tek farkı, hologram kullanmaları. adamlar eski kafaya o kadar sabit ki, dönüp dolaşıp yine ronaldinho'yu koymuşlar. üstüne de, ronaldo hologramı. kendi aralarında top cambazlığı ile top çevirme sahneleri vs, 17 yıldır aynı senaryo. kendi başına ileriye atlamış çağı, yine geriye çekmeyi başarmışlar.