Ninja Kaplumbağalar, Durmadan Yedikleri Pizzaların Parasını Nereden Buluyor?

Filmde, çizgi roman veya çizgi dizide habire pizza yiyen mutant tosbağalar parayı nereden buluyor? Buyrun beyin fırtınasına.
Ninja Kaplumbağalar, Durmadan Yedikleri Pizzaların Parasını Nereden Buluyor?

1. 1990 yapımı teenage mutant ninja turtles filminde pizza siparişi verirken adres olarak, yaşadıkları kanalizasyona yakın boş bir noktayı, "122, 1/2 8st" adresini gösteriyorlar. amaçları dominos'un ünlü "30 dakikada kapında yoksa bedava" ilkesinden yararlanmak. bir daire bulamayan pizzacı kurye adres araya araya 30 dakikayı geçmiş oluyor ve böylece bedava alıyorlar.


2.
devam filmi olan 1991 yapımı teenage mutant ninja turtles ii: the secret of the ooze filminde ise pizzayı april o'neal'ın adresine söylüyorlar. tabii ki o dışarıda olduğu zaman, kendisinin bundan haberi yok. pizzayı kapının önüne bırakan kuryenin ardından alıyorlar içeri. muhtemelen burada april'ın parasını kullanıyorlar.


3. teenage mutant ninja turtles: out of the shadows (2016) filminde ise pizzayı bir sokağın köşesine söylüyorlar. pizzacı oraya getiriyor ve sessizce kaplumbağaların ellerine bırakıyor pizzayı. sanırım aralarında sessiz bir anlaşma söz konusu.


4. idw şirketinin yayınladığı çizgi roman serisinde (evet ninja kaplumbağalar da bir çizgi roman uyarlaması) pizzayı casey jones veya april getiriyor.


5. güncel çizgi roman serisinde ise michalengelo pizza dükkanında çalışan bir çocukla arkadaşlık kuruyor. çocuk pizzayı, dükkanın dışında mike'a gizlice veriyor. yani bedava.


6. 80'lerin çizgi filminde donatello pizzayı kendi elleriyle yapıyor.


7. bir başka görüşe ise, engel oldukları uyuşturucu satıcıları ve hırsızların parasını pizza almak için kullanıyorlar.


8. teknolojik cihazlar yapan donatello'nun buluşlarından gelen telif ücretleri de pizzaların parasının çıkarıldığı şeyler olabilir. tıpkı avengers'ın finansmanının tony stark'ın şirketi stark industries veya reed richards'ın (fantastic four) icatlarından gelen paralarla sağlanması gibi.


şimdi diyeceksiniz ki "binbir alternatif var, bu ne perhiz bu ne lahana turşusu?"

böylesi keskin bir süreklilik içermeyen, uzun süre devam eden çizgi roman veya çizgi film serilerinde bazı ayrıntılar yayınlandıkları zamanın ruhuna göre tekrar tekrar güncelleniyor. gördüğünüz üzere günümüze yaklaştıkça sebepler daha akla yatkın ve fantastiklikten uzak bir hal alıyor. örneğin örümcek-adam çizgi romanlarında önceleri peter parker'ın ağ sıvısı yapmak için ciddi bir finansmana ihtiyacı yok gibi gözükürken, brand new day isimli nispeten yeni dönemde kendisini bir süre götürecek ağ sıvısı stoğu yapmak için 2000 dolara ihtiyacı olduğu belirtiliyor kendi ağzından.

hepsini toparlayacak olursak, genel kabulün april o'neal aracılığıyla pizza söylemek olduğunu kabul edebiliriz. ancak diğer seçenekler de hafife alınır gibi değil. karar sizin.

kaynak

Alternatif bir görüşle bitirelim

"ninja kaplumbağalar pizza parasını nereden buluyor", tuvalete düşüp fark edilmeyen değerli eşyaları hiçe sayan insanların sorduğu bir soru. 2009 yılında amerika'dan bir habere göre http://www.nbcnews.com/id/28829082/?gt1=43001 tesisatçı 78.000$'lık nişan yüzüğünü kurtarmış . bunun gibi 3-4 tane yüzük bulsalar minibüsü de pizzayı da her türlü finanse ederler. polisten kaçırmak için tuvalete atılan uyuşturucularla da kafayı bulsalar oh değmeyin keyiflerine.

Bonus: Rémi Gaillard isimli bir YouTuber'ın videosu

Superman'in Uçmasını Sağlayan İtiş Gücünün Kaynağı Ne?

Kaptan Amerika Neden Etkin Bir Saldırı Silahı Değil de Kalkan Kullanır?