Öfke Kontrolüyle İlgili Okuduğunuz Yerde Sizi Bile Rahatlatacak Serin Bir Hikaye

Sözlük yazarı ''fuck n roll''a kulak veriyoruz.
Öfke Kontrolüyle İlgili Okuduğunuz Yerde Sizi Bile Rahatlatacak Serin Bir Hikaye


çok kötü bir gün geçirmiştim. masamda oturuyordum. bir yeri aramam gerektiğini hatırladım. numarayı yazıp aradım. adam açtı, "alo" dedi.

kibarca "ben fuck'n roll. ayşe hanımla görüşebilir miyim?", dedim. adam bağırarak, "lan sikik doğru numarayı ara!", deyip yüzüme kapattı. bu kadar kaba biri nasıl olabilir inanamadım. ayşe hanımın gerçek numarasını buldum, sonra farkettim ki son iki hanesini karıştırmışım.

ayşe hanımla konuştukttan sonra tekrar diğer numarayı aramaya karar verdim. aradım aynı adam çıktı. "tam bir orospu çocuğusun!" deyip suratına kapattım. sonra orospu çocuğu adıyla bir kağıda yazıp çekmeceme koydum. kötü günlerin sonunda arayıp tam bir orospu çocuğusun deyip kapatıyorum. bu beni acayip neşelendiriyordu.

eğer adamın kabalığı geçtiyse aramayı bırakıyım diye düşündüm. tekrar aradım, "alo" , dedi. "merhabalar ben telekomdan hakan ışık. eğer kabul ederseniz sizi bir kampanyamızdan haberdar etmek istiyorum", dedim. adam bağırarak, "hayır!" deyip suratıma kapattı. tekrar arayıp, "çünkü sen bir götsün." dedim.

sonra bir gün, başka bir adam ben park ederken, önümü kesip benim noktama park etti. "napıyorsun, az daha çarpıyordum", dediğimde de "hızlı olsaydın ben park ettim işte" dedi. fark ettim ki siyah bmw'sinin arka camında satılık yazılıyor. orospu çocuğu 2 adıyla yazdım bir kağıda.

bir kaç gün sonra, bmwli adamı aramaya karar verdim. aradım dedim " siyah bmw satan beyefendi siz misiniz" evet cevabını verdi. "acaba arabayı nerede görebilirim" dedim. o da "büyük parkın üst sokağında ptt'nin orda evim, oraya bir yere de park ettim. gelip orda görebilirsiniz" dedi. "adınız ne" dedim "ahmet çalışkan" dedi. "peki ne zaman sizi bulabilirim", dedim. "akşamları 5ten sonra evde olurum," dedi. "son bir şey söyleyebilir miyim?" dedim. evet deyince "sen tam bir orospu çocuğusun", dedim ve kapattım.

işte artık her canım sıkıldığında arayabilecek iki orospu çocuğum oldu. sonra ilkini aradım "sen bir orospu çocuğusun" dedim ve kapatmadım bu sefer. "hala orda mısın?", dedi. evet dedim. "bir daha beni arama" dedi. ben de "aratma o zaman" dedim. "adın ne?" dedi. "ahmet çalışkan" dedim. "neredesin" dedi. "büyük parkın üstünde pttnin ordayım. evin önünde sarı bir range ve benim siyah bmw var." dedim. "hemen oraya geliyorum dua etmeye başla ahmet" dedi."çok korktum orospu çocuğu" dedim.

sonra 2. orospu çocuğunu aradım. "alo" dedi. "orospu çocuğu" dedim." kim olduğunu bulursam" dedi. "ee" dedim. "amına koyucam" dedi. "çok iyi o zaman,götoş, şimdi geliyorum adresine" dedim.

hemen kapatıp ntvyi arayıp mafya çatışması, var dedim.

hemen kapatıp polisi aradım, pttnin önünde gay arkadaşımı öldürecekler, dedim.

sonra hemen arabaya atlayıp oraya gittim. dövüş başlamış. polisler ve kameramanlar geldi. işte simdi çok daha iyi hissediyorum.

edit: ingilizce bir fıkranın çevirisidir. başımdan tabiki böyle bir şey geçmedi.
godless frog bir linkini yollamış. metnin originali