Otel Yataklarının Alt Kısmında Bulunan Çeyrek Pike Ne Amaçla Kullanılıyor?

Öğrenince çok mantıklı geliyor ve ben bunu biliyordum-bilmiyordum düşünceleri arasında kalıyorsunuz.
Otel Yataklarının Alt Kısmında Bulunan Çeyrek Pike Ne Amaçla Kullanılıyor?
iStock

işten sebep yıllardır bol bol seyahat eder, otellerde konaklarım. haliyle birçok kişi için önemsiz olan birçok şey benim dikkatimi çeker. bunlardan biri de otel yataklarının alt kısmında bulunan, çeyrek pike şeklindeki örtülerdi.

yıllar yılı bu örtünün amacının ne olduğu bilincimin derinliklerinde dönüp duran bir soruydu. ta ki bir gün yorgun argın işten gelip kendimi yatağa atıncaya kadar.

yatağa uzandığımda resmen aydınlandım. evet o saçma örtü sadece dekoratif bir nesne olarak orada bulunmuyordu. onun da bir amacı vardı.

ayakkabılarınızı çıkarmadan yatağa uzandığınızda yatağınızın kirlenmesini önlüyordu.

"(bkz: yok ebesinin amı ali sami) , bunu bilmeyecek ne var" dediğinizi duyar gibiyim. hahha...yer mi anadolu çocuğu, çoğu kişinin bunu bilmediğini gösteren argümanımla geldim. hatta otel yetkililerinin dahi. ne mi? gittiğiniz otellerde dikkat edin; çoğunda house keeping ikinci günden sonra o örtüyü tekrar yatağın üzerine koymaz çünkü ne işe yaradığını bilmez.

(bkz: derdini sikeyim) dediğinizi duyar gibiyim. evet gerçekten de bunu hak ediyorum. özellikle bu aydınlanmayı yaşamadan önce yaptığım google aramaları esnasında başka derdim olmadığı aşikar. en kötü günüm öyle olsun (hehe).

Her Şey Dahil Otelde Çalışan Aşçı Bir Sözlük Yazarının İnanılmaz İtirafları


Otelde Kalmak İsteyen Bir Çiftin Evlilik Cüzdanı Göstermesi Hukukî Bir Zorunluluk mu?