Paralimpik Yüzmede Avrupa Şampiyonu Yüzücümüz Beytullah Eroğlu'nun Azim Dolu Hikayesi

Doğuştan iki kolu olmayan ve kalça çıkığı nedeniyle bir ayağı diğerinden 12 santim kısa olan Beytullah Eroğlu'nun başarılarla dolu hikayesi. 2015 yılında Bedensel Engelliler Yüzme Şampiyonası 50 metre sırt üstünde Dünya 3.'sü, 50 metre kelebekte Dünya 4.'sü olmuş. 2011 yılında ise Berlin'de yapılan Avrupa Şampiyonası'nda 50 metre kelebekte altın madalya; 200 metre karışıkta gümüş madalya, 2012 Londra Paralimpik Olmipiyatlarında kurbağa, kelebek, sırtüstü ve 200metre karışıkta yarıştı ve paralimpik 7.si olmuş.
Paralimpik Yüzmede Avrupa Şampiyonu Yüzücümüz Beytullah Eroğlu'nun Azim Dolu Hikayesi

iki kolu olmayan yüzücü.
avrupa'da yapılan yarışmalarda altın madalya kazandırmış türkiye'ye.

http://www.federasyonlar.com/…ay.asp?contentid=4024

95 doğumlu, doğuştan iki kolu olmayan, kalça çıkığından dolayı da sol bacağı diğerine göre 12 santimetre kısa yüzücü.

türkiye'nin hiçbir yüzme yarışmasında başarılı olamadığını ve türkiye'nin bir engelli için yaşamı ekstra zorlaştıran koşullarını dikkate alırsak avrupa bedensel engelliler yüzme şampiyonası'nda 50 metre kelebekte altın madalya kazanarak, türkiye'ye tarihinde yüzmede ilk kez bir avrupa şam9piyonluğu getirmesini takdir etmemek mümkün değil. 

Avrupa Şampiyonluğu (50 mt)

işin kötüsü ben bunu daha yeni öğrendim. sponsor reklamlarında çıkmasa muhtemelen yine çoğumuz bilmeyecektik de.
şişirilmiş gündemler yüzünden böyle insanlara fırsat mı kalmıyor, sponsorlar* olmasa gündeme gelmeleri zaten hiç mi mümkün değil bilemiyorum. ama her geçen gün çığ gibi büyüyen şu anda bilinen ortalama sayı olarak 8.5 milyon engelli insanı görmezden gelmek bence milletçe çok büyük bir ayıbımız.

helal olsun dedirten kardesim. helal olsun.. yuzmede paralimpik olimpiyat 7 incisi oldugu icin degil, cabasi, ozguveni ve ornek oldugu icin..

2016 Rio Paralimpik Oyunları

saygıyla önünde eğilmemiz gereken büyük insan.