Paribu Cineverse'e Dönüşen Cinemaximum'a Tam Olarak Ne Oldu?

Son zamanlarda istediğiniz filme bilet almak için Cinemaximum'un internet sayfasına girdiyseniz tema rengi ve isminin tamamen değiştiğini görmüşsünüzdür. Olayı kısaca açıklayalım.
Paribu Cineverse'e Dönüşen Cinemaximum'a Tam Olarak Ne Oldu?

cinemaximum sinema zincirinin ismi paribu cineverse olarak, 778 salonda değişti

isminin değişmesinin sebebinin, zincirin ekonomik krize girdiği yönündeki sallamasyon yorumlarla alakası yok.

a) zaten ismi cinemaximum değil mars entertainment/mars cinema group, dönem dönem sponsorlara ismini kiralıyor... cinemaximum'dan önce de cinebonus'tu ismi.

b) bunların sahibi olan koreli firma ülkemiz ekonomisinden daha iyi durumda, türkiye ayağı olan şirket de iyi durumda, bunlar film yapmaya, başka filmlere destek olmaya ve reklam sektörüne falan da girdiler.

c) bunların sahibi olan ve 1953 yılında samsung bünyesinde kurulan cj group çok büyük bir konglomerattır.

Konglomerat: Bir ticari kuruluş şekli. Konglomeratın özelliği birden fazla ve farklı iş kollarında ticaret yapan kuruluşların genelde bir tanınmış ticari isim altında toplanması.

d) cgv mars cinema goup türkiye ceo’su dong won kwak'a göre kendileri anadolu'yu sinema ile tanıştırmış, ondan önce oralarda sinema yatırımı yokmuş (söylem ne kadar tanıdık) avrupa pazarına türkiye üzerinden 2016 yılında açılmaya başladılar...

mars cinema group paribu ile 5 yıllık, sponsorluk da içeren bir işbirliği anlaşmasına imza atmış

anlaşma uyarınca uzun vadede kripto para ile bilet satışı da gündemde. ancak bunun için regülasyon eksiği varmış okuduğum kadarı ile. yine sinema ile metaverse dünyasını da buluşturacak çözümler üzerine de çalışılacakmış ama içi nasıl dolacak bilmiyorum.

kaynak: https://tr.cointelegraph.com/…d-as-paribu-cineverse