Partilerde ve Hayatınızın Her Safhasında Rastlayacağınız 4 Sarhoş Tipi

Columbia yer alan Missouri Üniversitesi'ndeki psikoloji araştırmacıları, 374 öğrencinin yer aldığı çalışma sonucunda dört tip içici olduğunu belirlediler.
Partilerde ve Hayatınızın Her Safhasında Rastlayacağınız 4 Sarhoş Tipi
iStock


1. mary poppins

ayıkken de uyumlu insanlardır. alkol alınca daha da sevimli ve uyumlu olurlar. biraz çocukça davranışlar sergileyebilirler ama genelde zararsızlardır. sadece alkollüyken zekâ seviyeleri düşer o kadar. (zaten hangimizin düşmüyor ki?)

bu tipler o kadar tatlılardır ki, kendileri de sarhoşken bile, topuklu ayakkabılarıyla kolunuza girip sizinle evinize kadar yürüyebilirler.

o yüzden alkol alacak olduğunuzda yanınızda mutlaka bir adet mary poppins olsun. (bkz: sarhoş kibarlığı)


2. profesör

ayıkken, çoğu diğer insandan daha içe kapanık kişilerdir. biraz alkol alınca açılırlar, içlerindeki şeytan aniden açığa çıkar, alkollü karakterleri ile gittikleri partilerde ciddi şoklar yaratabilirler.

partiye edepli, tertipli bir giyimle gelmiş olma olasılıkları yüksektir.

kendilerine hiç yakışmayan alakasız karakterleri ile herkesi eğlendirebilirler. iki bardak viski içince hemen çılgın seks şakaları yapmaya başlayan beyefendiler ve ertesi gün pişman olacakları one night stand'lere yelken açacak olan hanımefendiler bunlardır.


3. hemingway

bardak bardak içki içerler ama sarhoşken bile davranışları hâlâ fazla "cool"dur.

gece 4'te bile herkesle rutin bir sohbeti, sağlıklı bir şekilde yürütebilirler.

partinin ilerleyen saatlerinde, bu tiplerle konuşursanız sadece bakışlarının biraz değiştiğini görürsünüz.

bu tipler, davranışları üzerinde alkışı hak edecek düzeyde kontrol sahibidirler. (fakat bu kendilerini zorladıkları bir "rol"dür, mesela size cool görünen o insanlar eve dönüşte yolu şaşırıp bütün şehri turlayabilirler. partide sosyalleşirken ellerindeki bardakları yerlere düşürebilirler.)


4. mr. hyde

her partide olan, hayatınızda drama ve aksiyon istemiyorsanız uzağında durmanız gereken, en güvenilmez tiplerdir.

(bkz: run forrest run)

sarhoş olurlarsa ipin ucunu iyice kaçırırlar. çoğu sarhoş olunca kontrolü tamamen yitireceğini önceki tecrübelerinden ötürü bildiği için, partilerde fazla içmez.

bu tipler ya 2-3 bardak vodkayı korkudan 3-4 saatte içerler, ya da tolerans eşiklerini arkadaşlarının ısrarıyla aşıp drama king veya drama queen olurlar.

her iki türlü de, partilerde en uyumsuz, en çok olay yaratan tipler bunlardır. kavga çıkarsa mutlaka bunların bulunduğu bir çevrede çıkacaktır. milletin gereksiz dramalarının içinde arada kalıp dayak yemek istemiyorsanız uzak durun.


Kaynak
: TIME

Bu içerik de ilginizi çekebilir