PayPal Hesaplarında Kalan Paralar Lösev'e Bağışlansın Kampanyası Başlatıldı

PayPal'ın internet sitesi üzerinden, 6 Haziran 2016 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere Türkiye’deki müşterilerini PayPal hesapları üzerinden para gönderme ve alma işlemi yapamayacaklarını duyurması üzerine Sözlük yazarları kampanya başlattı. Kampanyaya göre PayPal hesaplarında kalan paralar Lösev (Lösemili Çocuklar Vakfı)'e aktarılıyor.
PayPal Hesaplarında Kalan Paralar Lösev'e Bağışlansın Kampanyası Başlatıldı

ön edit: 24 saat itibariyle lösev'den gelen bilgiye göre toplamda 100 bin tl bağış toplanmış

elimde kalem kağıt, tüylerim diken diken hepiniz sağolun. çaylak arkadaşlar sizle mesajlaşamıyoruz ama siz de sağolun. turkcell, türk telekom veya vodafone faturalı hatlarınızdan 3406’ya boş sms göndererek bağış yapabilirsiniz. her bir mesaj bedeli 10 tl'dir. (türk telekom ve vodafone abonelerinden +2 sms mesaj gönderim ücreti alınmaktadır.)

sözlük yazarlarının paypal hesaplarındaki küçük miktarların, lösev'e bağışlanması kampanyasıdır.

dün paypal'ın türkiye'den çekilmesi haberlerinin ardından uzun süredir kontrol etmediğim paypal hesabımı kontrol ettim, içinde 2,82 usd var. bu para senelerdir duruyor. bildiğim kadarıyla kullanılamıyor da. velev ki kullanılabilsin önemli değil.

paypal hesaplarında benim gibi az miktarda para kalan ve bu paraları benim gibi kullanmayan yazarları, bu paraları lösev'e bağışlamaya davet ediyorum.

nasıl yapılıyor

öncelikle paypal hesabımıza giriş yapıyoruz, çıkan ekranda en üstte yer alan gönder ve iste sekmesine tıklıyoruz. sonra ilk sırada yer alan arkadaşlarınıza ve ailenize para gönderin seçeneğine tıklıyoruz. gelen ekrana '[email protected]' yazıyoruz ve 'sonraki'ye basıyoruz. sonra bağışlamak istediğimiz miktarı yazıyoruz ve işlem tamam.

lösev'e ait paypal hesabının doğruluğunu burdan kontrol edebilirsiniz.

bağış yapan arkadaşlar, bağış miktarlarını yazarlarsa kampanya sonucunda bağışlanan miktarı da paylaşabiliriz.

2,82 dolarım güzel çocuklara

vefa editi: böyle işlerde isimler önemli değildir ama çok duygulandığım için söylemek istiyorum. geçtiğimiz günlerde uçurulmuş olan 'gencsabri' nickli yazar bu kampanyayı benim hesabımdan başlatmış ve devamıyla ilgilenmiş. kendisi de eski bir lösemi hastasi. onlarca milyar bağışa önayak olan bu arkadaşımın yazarlığının tekrar aktif hale getirilmesinin, bu kampanyayı daha bir manalı kılacağına inanıyorum.

sözlük'e lösev'den gelen mail


Kampanya ile ilgili atılan tweetler: