Penis, Vajina ve Anüse Kaçabilen Korkutucu Bir Balık: Candiru

Amazon nehrinde yaşayan bir tatlı su balığı olan Candiru, hayal etmesi bile tüyler ürperten olaylara sebep olabiliyor.
Penis, Vajina ve Anüse Kaçabilen Korkutucu Bir Balık: Candiru

büyük balılar nefes alıp verdiklerinde bunların solungaçlarından çıkan azotu algılayıp solungaca girerek dişlerini geçiren ve kan emerek beslenen; memeli hayvanların idrarında da azot olduğundan bu kokuya gelen ve sidik yoluna girip dişlerini geçiren, insana olması durumunda hastaneye yetiştirilmezse bağırta bağırta öldüren, nehirden geçerken çişini yapan ineklerin de böğüre böğüre ölmesine neden olan ve amazonların bazı kollarında bulunan bir parazit balık candiru.

candiru, piranadan çok daha korkunç bir su canlısı. incecik, saydam, suda görülmesi bile hemen hemen imkansız, korkunç bir nehir canavarı. 

düşünün ki amozon nehri'nin serin ve çekici suları gayet davetkâr; donu gömleği atıp suya dalıyorsunuz, bu canavar balık idrar ve kan kokusunu seviyor; suyun içine çişinizi yapmasanız bile cilde sinen amonyak kokusunu alıyor ve direkt idrar kanalına doğru matkabın ucundaki tornavida hızıyla ve sistemiyle kendisini itiyor, ilerledikçe iç kısımdaki pulları açılıyor çivi gibi birer birer yumuşak dokuya saplanıyor. 


kuyruk kısmından çekip çıkarmak imkansız çünkü özel ve kaygan bir madde ile kaplı. üstelik bu canavar iç kısımda şemsiye gibi açılıyor, o arada emdiği kan yüzünden yeterince büyüyor girdiği delikten çıkması imkansız. bu arada kurbanı kemirmeye devam ediyor, kemirdikçe iç kısımlara ilerliyor. çıkarılabilmesi ise ameliyatla mümkün olabiliyor bu parazit balığın.

merak eden, bünyesi sağlamlar için bir adamın penisinden şöyle çıkarılmış candiru: