Performans/Fiyat Oranı Açısından En Çok Tatmin Eden Erkek Parfümleri

Parfüm arayan erkekler için fikir verebilecek ve genellikle de az bilinen parfümlerden oluşan bir liste.


bvlgari aqva

250 yıldır filan arada ufak kaçamaklar yapıp bvlgari aqva'ya geri dönüyorum.

zara gold

kendileri vazgeçilmez kokumdur. başka parfümlerim bile olsa mutlaka bir adet yanımda taşırım, sıcak hava sizi terlettiyse ve ter koksanız bile yarı yolda bırakmaz kurtarır sizi kokusuyla öyle vefakardır, hoş kokusuyla burnunuzu şenlendirir, öyle güzeldir.

akat perspektif

biz lise okuduğumuz zamanlarda (sene dea 1997-2000 arası) akat perspektif isimli bir parfüm vardı, birebir calvin klein one isimli parfümle aynı kokuya sahipti. ancak 100 ml calvin klein one 160 milyon lira iken 100 ml akat perspektif 20 milyon lira idi. ayrıca birebir aynı koku olmasına rağmen calvin klein 24 saat zor dayanırken perspektif 3 gün çıkmazdı kokusu. elif parfümeriye gider 1 şişe calvin klein one 2 şişe de akat perspektif alırdım. calvin klein olana pek kıyamazdım ama perspektif olanı da hunharca kullanırdım (hatta benim ekşi sözlük nick'im bile biraz da o zamanlara dayanır). neyse üniversite ve sonrasında kendi paramızı kazanmamızla birlikte kullanmadığım parfüm kalmadı ancak. hiçbir parfümden lise ve dersane zamanlarının perspektifinden yediğim ekmeği yememişimdir (hızlı kazanovaydık tabi o zamanlar).

sonuç olarak benim hayatımda gördüğüm en efektif, en progresif erkek parfümü akat perspektif'tir arkadaş. ötesi de olabilemez. bilen de iyi bilir bu parfümü (1982-1988 nesli).

slazenger active sport


issey miyake

bundan güzel kokan bir erkek parfümü tanımam, fiyatı da uygun bence.

joop jump

baya iyidir, fiyatı uygun çünkü piyasaya sürüleli uzun zaman oldu ve fiyatı zamanla düştü. türkiye'de çok satılan bir parfüm değil ancak çevremdeki herkes bayılır. nadir kullanılan bir parfüm olması cezbedici.

davidoff champion

yine eski parfümlerden. kalıcılığı ve cezbedici kokusu ile ön plana çıkar, tavsiyemdir.

creed green irish tweed

bu fiyata bu koku, gerçekten inanılmaz.

davidoff cool water

diesel only the brave tattoo

kesinlikle bu. genelde gece dışarı çıkıyorsanız ideal. kokusu 2 gün sonra bile kıyafetinizde durabiliyor.

lacoste red


zara gourmand leather

"parfüm çok iyiymiş, ne bu?" diye sorulan parfümümdür kendisi.

armani black code

daha iyisi yapılana kadar en iyisi bu.

versace - blue jeans


yves rocher - ambre noir

daha önce kız arkadaşıma yves rocher'den parfüm almıştım, çok memnun kalmıştı ancak erkek parfümleri olduğundan bile haberim yoktu. geçenlerde şans eseri gördüm. 100 ml etiket fiyatı 170 lira, kart çıkartırsanız 125 liraya geliyor, doğum gününüzde 1 alana 1 bedava. ayrıca kartı çıkartırken doğum gününüzü iki ay sonraya yazdırıyorsunuz, iki ay sonra gidip alıyorsunuz bişey demiyorlar. kalıcılığı da iyi, bakmanızı öneririm.

paco rabanne - invictus

rochas man

aldığım geri bildirimleri de göz önünde bulundurarak 12 yıllık parfümüm rochas man diyorum.

oriflame parfümleri

fiyatına göre korkunç kalıcılar.

burberry: classic for men

parti ya da özel etkinlikler için değil normal günlük kullanım için burberry: classic for men edt 100 ml erkek parfümü, günlük kullanımda kokusu ve kalıcılığı inanın harikalar yaratır.

Bu içerik de ilginizi çekebilir