Prezervatif Kullanmadan Yapılan Seksin Kadınlara Vereceği Olası Zararlar

Korunmasız seksin kadınlara yaşatabileceği sıkıntıları özetleyen bir yazı.
Prezervatif Kullanmadan Yapılan Seksin Kadınlara Vereceği Olası Zararlar

kadınlar için korunmasız ilişkide her zaman hamilelik riski vardır, bu bir.

erkekler hep kendi açılarından bakıyor bu konuya ama, korunmasız seks en fazla kadına zarar verir: hem istenmeyen hamilelik riski her zaman vardır hem de hpv gibi, kadınlar için ölümcül sonuçları olan virüsten bir zarar görmemesine rağmen taşıyıcı olan erkeklerdir. bu en iyi ihtimalle, acı dolu bir genital uçuğa sebep olabileceği gibi, çok erken sürelerde ölüme sebep olan rahim ağzı kanserinin de başlıca sebeplerinden biridir.


korunmasız seks, kadınların istediği şeyden çok, genelde erkek tarafının "daha çok zevk aldığı" gerekçesiyle tercih ettiği bir şeydir bu arada ve kadınların iradesini hiç sayıp yapanlar olur. zira erkekler, korunmayı sadece hamilelikle ilişkilendirirler, oysa kadınlar için sadece istenmeyen gebelik değil, başka başka sağlık sorunlarına da sebep olur. geçenlerde hollanda idi sanırım, seks sırasında partnerinden habersiz kondom çıkarmayı tecavüz olarak saydı, seksi pornodan öğrenmiş erkeklerin bir türlü anlayamadığı şekliyle seks iki kişiliktir. kondomsuz ilişki, tek partnerli ve uzun süreli ilişkilerde, iki taraf için de hamilelikle ilgili bir sıkıntı olmadığında düşünülebilir.


ekleme:
şurada, 2004 yılında yapılan bir araştırmanın "kondomun hpv'yi korumakta istatiksel olarak başarısız olduğu" iddiasıyla açtığı tartışmaya binanen, bu konuda yapılan uzun soluklu araştırmalar incelenmiş ve kondomun hpv'ye karşı istatiksel olarak anlamlı bir koruma sunduğu sonucuna varılmış, free paper, indirebilirsiniz. bununla birlikte, hpv'nin bulaşma doğasının biraz daha karmaşık olması ve kondomun doğru kullanılıp kullanılmadığının ölçülememesi gibi araştırma sınırlılıkları, kondomun koruyucu etkisinin bu virüs özelinde hafife alınmış olabileceğine de dikkat çekiyor.

özetle, aşı olun -hanımlar, kondom kullanın-beyler, hatta mümkünse taşıyıcı olup olmadığınızı öğrenin -beyler, aktif cinsel hayatı olan hanımlar smear testini her sene yaptırın.

kaynak