Protez Saç Nedir, Nasıl Uygulanır?

"Ne kadar dayanır?" sorularının odağı olan ve saç ekimine alternatif olarak ortaya çıkan protez saç, Türkiye'de yeni yeni de olsa yaygınlık kazanmaya başladı. Kel adamı bir saatte saçlı hale getiren yöntem hakkında temel bilgileri aktarıyoruz.
Protez Saç Nedir, Nasıl Uygulanır?

Nedir, ne değildir?

protez saç, ilk olarak 90'lı yılların son dönemlerinde abd'de ortaya çıkan bir akımdır. en önemli özelliği 'kelliğe %100 kesin çözüm' sunmasıdır. çünkü gerçek insan saçından oluşan bu protez kel olan bölgedeki mevcut ve az miktardaki saçların kesilmesi sonucunda medikal yapıştırıcılar ile yapıştırmak suretiyle uygulandığından; kişi protez saç merkezine kel gelip saçlı şekilde çıkar.

önceleri temas yüzeyi, yani alt yapısı yeterince hava almayan bir teknoloji ile pazara çıkmıştır lakin sonrasında alt yapı sistemleri çok değişmiş ve son teknoloji olarak nihai halini almıştır.

neohair protez saç sistemi denilen bu teknolojide nano-teknolojik protez alt yapısı hava ve su geçirebilmektedir. böylelikle protez altında kalan saç derisi hava almakta, herhangi bir sağlık sorununa mahal vermemektedir.

ülkemizde birçok ünlü (kemal doğulu, murat boz, tarkan, mustafa ceceli, oğuzhan koç, bülent serttaş, stelyo pipis vs.) bu son teknoloji protez saç sistemini kullanmaktadır. gerçek insan saçından kişiye özel olarak üretilmesi ve uzman uygulayıcılar ile kişinin kafa yapısına göre uygulanması sonucunda kişinin gerçek saçından ayırt edilemez. bu niteliğiyle de saç ekiminin pabucunu çoktan dama atmıştır.

ülkemizde saç ekimi kadar bilinmemesi sebebiyle henüz yeni yeni kullanım alanına sahip olmaktadır. ancak kullanan kişilerin hayatlarında ciddi değişikliklere vesile olması nedeniyle hayran kitlesi gitgide artmaktadır. ayda 1 kez bakımı vardır. bu da kişinin berbere gitmek yerine protez saç merkezine gitmesi şeklinde uygulanabilir. el maharetlerine güvenen kişiler aylık bakımlarını kendileri de yapabilirler.


Kullanmaktan memnun bir Sözlük yazarının yorumu

öncelikle protez saç benim hayatımı kurtardı resmen. kanser sebepli doku eklenmesi nedeniyle oluşan, kafamdaki kocaman ameliyat izi yüzünden saç uzatmak ya da şapka bere takmak yerine, o bölgeye uygulanan protez ile istediğim modeli kullanabiliyorum. gerçekten büyük rahatlık oldu benim için. kellik sorunu yüzünden kullanan insanlar da tanıyorum, sizi bambaşka birine dönüştürüyor; hem de çok kısa sürede.

Aşağıdaki videodan yapım sürecine dair detaylı bilgi edinebilirsiniz


Saç Dökülmesini Durdurmak İsteyenlere İlaç Gibi Gelecek Bir Karışım Tarifi